Reklama

Koleje Śląskie obniżają ceny biletów, ale tylko na kilku trasach

G. Ż.
Koleje Śląskie zapowiedziały obniżkę cen biletów, ale tylko na pięciu trasach. Co z pozostałymi, na których ceny niedawno wzrosły? Nie wiadomo. Rzecznik prasowa spółki nie odpowiedziała na nasze pytania.

Koleje Śląskie poinformowały kilka dni temu, że obniżą ceny biletów na pięciu trasach: Mysłowice-Oświęcim, Katowice-Lubliniec, Katowice-Tychy Lodowisko, Rybnik-Racibórz i Racibórz Chałupki. W lakonicznym komunikacie znalazła się informacja, że obniżka jest zgodna z głosami pasażerów i następuje po „zakończonej optymalizacji„.

Optymalizacji czego, nie bardzo wiadomo. Zadaliśmy rzecznik prasowej Kolei Śląskich – Patrycji Tomaszczyk, kilka pytań. Poprosiliśmy o porównanie cen biletów na wskazanych trasach przed podwyżką z 16 maja i po obniżce z ostatnich dni. Chcieliśmy także wiedzieć czy obniżka cen biletów dotyczy wyłącznie 5 tras, czy też będzie to jakieś działanie systemowe? Zapytaliśmy też czy i kiedy można się spodziewać kolejnych zmian w cenniku, oczywiście na korzyść pasażerów. Niestety, odpowiedzi nie dostaliśmy.

Od jutra wyższe ceny biletów w Kolejach Śląskich

Przypomnijmy, 16 maja wszedł w życie nowy cennik biletów Kolei Śląskich. Przejazdy na popularnych trasach zdrożały nawet o kilkadziesiąt procent. Wywołało to oburzenie nie tylko pasażerów, ale też pracowników spółki. W efekcie odwołanych zostało dwoje wiceprezesów, a konsultantem KŚ został Wojciech Balczun, były prezes m.in. PKP Cargo i Kolei Ukraińskich.

Dwoje wiceprezesów Kolei Śląskich zostało odwołanych. Marszałkowska spółka jest w największym kryzysie od startu

Poniżej nowe ceny biletów na trasach, na których zaszły zmiany:

Mysłowice – Oświęcim, cena biletu jednorazowego to 7 zł, biletu miesięcznego to 180 zł.
Katowice – Lubliniec, cena biletu jednorazowego to 15 zł, biletu miesięcznego to 310 zł.
Katowice – Tychy Lodowisko, cena biletu jednorazowego to 5,50 zł, biletu miesięcznego to 142 zł.
Rybnik – Racibórz, cena biletu jednorazowego to 10 zł, biletu miesięcznego to 210 zł.
Racibórz – Chałupki, cena biletu jednorazowego to 7 zł, biletu miesięcznego to 165 zł.
Obniżki cen biletów będą wprowadzane w dniach 1-12 czerwca 2022.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*