Reklama

Koleje Śląskie jeżdżą do Czech, a České Dráhy do Polski

Redakcja
Pociągiem w końcu z i do Czech. Koleje Śląskie wznawiają połączenia po długiej przerwie. Czeski przewoźnik również wraca na polskie tory.

To była długa przerwa w kursowaniu pociągów przez polsko-czeską granicę. 14 marca Koleje Śląskie wstrzymały połączenia z Bohuminem. Po około 3,5 miesiącach ponownie mogą przekraczać granicę. We wtorek, 30 czerwca, woj. śląskie zostało wykreślone przez czeskie ministerstwo zdrowia z listy miejsc o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Dlatego już 1 lipca pociągi regionalnego przewoźnika wznowiły kursy na szlaku do Bohumina. Do naszych sąsiadów można dotrzeć pociągami linii S71 (Katowice-Bohumin) i S78 (Racibórz-Bohumin). Stamtąd jest wiele opcji przesiadek, na przykład do Pragi, Ostrawy, Ołomuńca czy Brna. Podróż do Bohumina z Katowic trwa ok. 1 h 40 min, a bilet kosztuje 19 zł. Propozycje wycieczek i najważniejsze informacje o podróżowaniu pociągami z Polski do Czech można znaleźć TUTAJ.

Połączenia przez granicę wznowiły też České Dráhy. Kolejowa spółka od wczoraj przywróciła ruch pociągów na trasie Frydek Mistek – Czeski Cieszyn – Cieszyn.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*