Reklama

Kolejarze przygarnęli pszczoły i posiali łąkę

Redakcja
Kolejna miejska pasieka powstała w Katowicach. Tym razem Koleje Śląskie zdecydowały się na postawienie uli w swojej bazie. Będą też mieli łąkę kwietną. 

W Katowicach przybyło pszczół. W tym tygodniu powstała kolejna miejska pasieka niedaleko centrum miasta. Koleje Śląskie zdecydowały się postawić cztery ule w swojej bazie przy ul. Raciborskiej 28. Pszczele rodziny liczą łącznie około 20 tys. osobników. Ule są pomalowane na kolory znajdujące się w logo spółki.

Pszczoły z bazy Kolei Śląskich pokarm będą pobierały m.in. z pobliskich ogródków działkowych, ale w przyszłości również z nowej łąki. Spółka posiała ją, żeby owady miały wygodne miejsce do zbierania nektaru i pyłku kwiatów  W tym roku pszczoły nie zdążą zbyt wiele popracować. Jak mówi Łukasz Przybył z Pszczelarium, który założył pasiekę i będzie zajmował się owadami, w tym roku planuje jedno miodobranie. Najprawdopodobniej wyprodukują miód głównie z kwitnącej właśnie nawłoci. W kolejnych latach z 4 uli będzie można pozyskać nawet 80 kg miodu. Produkt będzie służył celom promocyjnym i jako słodki prezent dla pracowników, którzy pierwsze słoiczki mają otrzymać na Boże Narodzenie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*