Reklama

Klasyczny top do hybryd kontra top no wipe – który wybrać?

Top hybrydowy jest niezbędny do wykonania trwałego manicure’u. To produkt, dzięki któremu nadasz swojej stylizacji ostatni szlif. Do wyboru masz jego klasyczną wersję i top znany jako no wipe. Czym powinnaś kierować się podczas zakupu?

Top jest produktem, który można aplikować na lakier hybrydowy lub bezpośrednio na kolorową bazę. Utrwala on stylizację oraz chroni ją przed zadrapaniami, urazami i blaknięciem oraz nadaje wybranemu kolorowi intensywny połysk lub efekt matu. Top do hybryd może być stosowany również na paznokcie żelowe i akrylowe. Pozostaje tylko wybrać pomiędzy jedną z dwóch wersji tego produktu – klasyczną lub no wipe. Kiedy poznasz ich właściwości, będziesz mogła podjąć świadomą decyzję.

Kropka nad i, czyli klasyczny top

Co to jest top klasyczny do hybrydy? To produkt służący do wykończenia stylizacji, ale nie tylko. Dodaje też blasku, pozwala utrwalić niektóre zdobienia, np. syrenie pyłki, a w specjalnej wersji może chronić przed promieniami UV.

Cechą hybryd, w tym klasycznego topu, jest warstwa dyspersyjna. Pozostaje ona na utwardzonej warstwie produktu. Top utwardzi się w lampie z technologią LED w ok. 30-60 sek. i ok. 2 min w lampie z żarówkami UV. Żeby uzyskać idealnie gładką taflę, należy przemyć go specjalnym bezpyłowym wacikiem za pomocą cleanera. W innym wypadku na topie pozostanie wspomniana dyspersja, czyli odrobinę lepka struktura. Jeśli nie masz doświadczenia z hybrydami, możesz pomyśleć, że dyspersja jest skutkiem niedostatecznego utwardzenia produktu. Nic bardziej mylnego! Dzięki niej kolejne warstwy hybrydy lepiej do siebie przylegają. Dlatego też cleanerem przemywa się dopiero ostatnią z nich, czyli top.

Stylizacja paznokci w kolorach nude

Wisienka na torcie, czyli top no wipe

Klasyczny top to produkt wciąż używany i lubiany. Jednak wraz z rozwojem technologii hybrydowej powstały produkty o nowych właściwościach. W takim razie co to jest top no wipe? Po utwardzeniu go w lampie LED lub UV nie zostaje na nim warstwa dyspersyjna. Paznokcie są od razu gładkie w dotyku i błyszczące. Nie trzeba przemywać ich cleanerem.

Ten top do paznokci hybrydowych zwany także „suchym” lub „dry topem” skraca czas i ułatwia wykonywanie manicure’u hybrydowego, ten i inne topy hybrydowe znajdziesz w sklepie Cosmetics Zone. Użytkowniczki na tyle go polubiły, że powstało wiele wariantów tego produktu. W wersji no wipe możesz kupić top na hybrydy dający efekt matu, intensywnie nabłyszczający, a nawet brokatowy.

Brak warstwy dyspersyjnej pozwala wykonać naprawdę efektowne stylizacje, np.  znane efekty lustra czy kameleona. Tworzą one na paznokciach gładką taflę, która może być jednolita i przypominać właśnie powierzchnię lustra, czy chromowanej stali lub połyskiwać wieloma metalicznymi barwami.

Zjawiskowy manicure hybrydowy wykończony topem

Jak aplikować pyłki na top no wipe?

Najlepsze tło dla pyłków stanowią kolory czarny i biały. Proszek należy wetrzeć kolistymi ruchami, za pomocą pacynki, w utwardzony top do hybryd no wipe. Dzięki gładkiej powierzchni płytki możliwe jest stworzenie pożądanego lustrzanego błysku. Po pokryciu pyłków dodatkową warstwą topu i utwardzeniu ich w lampie LED przez ok. 30 sek. lub w lampie UV przez ok. 2 min manicure jest gotowy. Nie trzeba przecierać paznokci cleanerem.

Dry top pozwala wykonać też efekt szronu. W tym wypadku pyłek zaaplikuj na nieutwardzony top. Po usunięciu nadmiaru błyszczących drobinek możesz naświetlić paznokcie w lampie. To wszystko! Nie powinnaś przecierać tej stylizacji cleanerem ani wygładzać jej na samym końcu topem. Urok tego efektu polega właśnie na chropowatej strukturze, która przypomina prawdziwy szron.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*