Reklama

Kilka kin w Katowicach zostało zamkniętych

Łukasz Kądziołka
Kina w Katowicach i nie tylko zawiesiły działalność. To odpowiedź na zalecenia marszałka woj. śląskiego. Przez miesiąc widzowie będą mieli mniejszy wybór.

Po spotkaniu marszałka woj. śląskiego z dyrektorami instytucji kultury większość z nich została zamknięta. Wśród nich są katowickie kina. Jak poinformowała dyrekcja Instytucji Filmowej Silesia Film, wszystkie placówki należące do sieci będą zamknięte. Chodzi o 5 kin w całym regionie. To kina: Kosmos, Światowid i Rialto w Katowicach oraz Janosik w Żywcu i Bałtyk w Raciborzu. Zawieszenie działalności będzie obowiązywać do 13 kwietnia. Oznacza to, że przez miesiąc nie będą się odbywały seanse repertuarowe i wszystkie wydarzenia. Największa sala w jednym z zamkniętych kin, czyli kinie Kosmos, może pomieścić 367 widzów.

Jak mówi Agnieszka Skrzelowska, rzeczniczka Sielsia Film, decyzje dotyczące całkowitego odwołania lub przełożenia imprez mają być podejmowane indywidualnie do konkretnych wydarzeń. Wiadomo już, że odwołać trzeba 13. Katowicki Przegląd Filmów Górskich (20-23 marca). Przełożony zostanie natomiast Tydzień Kina Hiszpańskiego (23-29 marca).

W komunikacie Silesia Film czytamy, że bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w formie elektronicznej zostaną automatycznie zwrócone, a środki przelane na rachunki bankowe, z których dokonano zakupu. „Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w kasach kin można zwracać do końca kwietnia br. bezpośrednio w kasie  lub przesłać listownie na adres Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach, ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice wraz z prośbą o zwrot zawierającą dane adresowe i rachunek bankowy, na który należy dokonać  przelewu. O nowych terminach wydarzeń (m.in. masterclass z Lechem Majewskim, śląska premiera filmu „Dolina Bogów”, koncerty, pokazy specjalne) będziemy informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych oraz stron kin i strony Filmowa.net” – pisze Silesia Film.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*