Reklama

Kina w Katowicach są otwarte. Na ekranach sporo nowości

Łukasz Kądziołka
Kina w Katowicach otwarte. Po świątecznych ucztach można się wybrać na spacer, żeby trochę się rozruszać. Dla tych, którzy nie chcą za bardzo zmarznąć, mamy kilka filmowych propozycji.

Świąteczny weekend można zakończyć w jednym z katowickich kin. Już w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia niektóre z nich były otwarte. Dzisiaj działają wszystkie kina w mieście. Jest sporo nowych filmów, na które można się wybrać. Zacznijmy od tych mniej komercyjnych produkcji.

Dzisiaj odbędą się pierwsze przedpremierowe seanse najnowszego filmu Pedro Almodovara pod tytułem „Matki Równoległe”. To historia spotkania dwóch kobiet, które trafiają na siebie na oddziale położnym. Dzieli je doświadczenie życiowe. Jedna jest dojrzałą kobietą, a druga dopiero zaczyna być dorosła. Łączy z kolei to, że obie czeka samodzielne macierzyństwo. Ich więź będzie mocniejsza niż początkowo można przypuszczać. W jedną z tych kobiet wcieliła się Penélope Cruz. Film swoją polską premierę będzie miał dopiero w lutym. Dzisiaj po raz pierwszy zostanie wyświetlony w kinie Światowid (14.00, 18.00) i kinie Rialto (19.30). Kolejne pokazy zaplanowano aż do 2 stycznia. Więcej TUTAJ.

Opowieść o czterech włoskich staruszkach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście. W lasach włoskiego Piemontu mężczyźni zbierają razem ze swoimi psami trufle. Nie brzmi spektakularnie, ale ten dokument zachwycił już widzów i krytyków na całym świecie. Pełen ciepła i pozytywnych emocji film pokazuje, że nie wszystko jest na sprzedaż. Dzisiaj odbędą się dwa seanse w Światowidzie (16.15) i Rialto (17.15). Będą też pokazy w kolejnych dniach. Więcej TUTAJ.

To w kinach studyjnych, a multipleksy od kilku dni przyciągają widzów głównie dwoma tytułami. Miłośnicy dwóch filmowych serii – Matrix i Spider-Man. Zwłaszcza nowy obraz o człowieku-pająku notuje bardzo dobre wyniki finansowe od momentu premiery.

W „Spider-Man. Bez drogi do domu” Peter Parker zostaje zdemaskowany. Nie jest w stanie oddzielić swojego nowego życia od bycia superbohaterem. Z tego powodu prosi o pomoc Doktora Strange’a. Jednak to sprawia, że wszystko staje się jeszcze bardziej niebezpieczne. W rolach głównych Tom Holland, Zendaya i Benedict Cumberbatch. Przygody Spider-Mana można zobaczyć na ekranach wszystkich dużych kin w Katowicach – obu Cinema City, Multikinie i Heliosie. Seanse są nawet co pół godziny.

Neo ponownie musi podjąć decyzję i wziąć niebieską lub czerwoną tabletkę. Matrix wraca do kin po ponad 20 latach. Kolejna, już czwarta, odsłona przełomowej serii filmów stworzona przez Lanę Wachowski jest na ekranach dopiero od 4 dni. Na razie sequel nie zbiera zbyt pozytywnych recenzji, ale nie powinno to zniechęcić fanów kultowej serii. Wystąpili m.in. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. W multipleksach pokazy odbywają się z dużą częstotliwością.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*