Reklama

Kilkanaście osób na demonstracji antysmogowej

Łukasz Kądziołka
„Katowice poważnie szkodzą Tobie i osobom w Twoim otoczeniu” – tak brzmiało jedno z haseł, które pojawiło się na demonstracji. Zdaniem organizatorki, mała frekwencja była do przewidzenia. Na Rynek przyszło zaledwie kilkanaście osób. Mieli ze sobą hasła i partyjne flagi. Takich wydarzeń ma być więcej.

Demonstracja była reakcją na fatalną jakość powietrza w Katowicach. Jego chwilowa poprawa to powód małego zainteresowania wydarzeniem. Przynajmniej tak twierdzi jedna z organizatorek. – Kiedy jest lepsze powietrze, jest mniejsza chęć reagowania – tłumaczy Emilia Makówka, współorganizatorka manifestacji. Dodatkowo twierdzi, że świadomość ludzi odnośnie problemu jest nadal zbyt mała.

Demonstracja antysmogowa (2)

Uczestnicy demonstracji dostrzegają postęp w działalności urzędników w kwestii smogu zarówno na poziomie miasta, jak i województwa. Mimo to uważają, że pomóc mogą nie tylko pieniądze, ale większa aktywność władz i edukacja. Mieszkańcy powinni być lepiej informowani, a warsztaty na temat tego jak powinno się prawidłowo palić węglem, powinny odbywać się częściej. – Działania są, ale moim zdaniem ciągle niewystarczające w porównaniu do poziomu problemu – mówi Makówka.

W demonstracji wzięło udział 16 osób. Uczestnicy robili sobie zdjęcia z hasłami wypisanymi na kartkach. M.in. „Katowice poważnie szkodzą Tobie i osobom w Twoim otoczeniu” i „Oddychanie w Katowicach powoduje astmę i choroby płuc”. Mieli ze sobą flagi partii Razem i Zieloni. Ta pierwsza organizacja szykuje się na następne manifestacje. Możliwe, że kolejna odbędzie się już w przyszłym tygodniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*