Reklama

Kierowca autobusu, który na ul. Mickiewicza przejechał 19-latkę, kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie

Grzegorz Żądło
Co najmniej do 30 kwietnia 2022 roku będzie przebywał w areszcie Łukasz T., który 31 lipca 2021 roku na ul. Mickiewicza przejechał autobusem PKM Katowice 19-latkę ze Świętochłowic. Nastolatka zmarła na miejscu. Prokuratura postawiła kierowcy zarzut zabójstwa kobiety i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Jak poinformowała nas prokuratura, nadal brakuje jeszcze części opinii biegłych.

Do wypadku doszło nad ranem przy przystanku autobusowy na ul. Mickiewicza. Grupa wracających z imprezy osób zaczęła się ze sobą bić. W pewnym momencie znaleźli się na jezdni, przed autobusem komunikacji miejskiej. Kierowca gwałtownie ruszył, ale się zatrzymał. Jednak po kilku sekundach ponownie nacisnął na gaz i wciągnął pod autobus 19-latkę. Kobieta nie miała szans.

Niedługo później policja zatrzymała kierowcę w bazie PKM. Jak informowała prokuratura, mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Przekonywał jednak, że nie miał świadomości, że kogokolwiek przejechał. Jak mówił, był przekonany, że grupa ludzi chce wedrzeć się do autobusu i go pobić.

– Stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi zarówno z prawej, jak i lewej strony. Dlatego ruszył. Stwierdził, że nie miał świadomości, że kogokolwiek mógł potrącić autobusem, że kogokolwiek ma pod kołami autobusu i chciał dojechać do zajezdni. Jak wyjaśnił, tam miał czuć się bezpieczne, bo miała tam być ochrona – informowała 1 sierpnia 2021 roku Monika Łata z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Łukasz T. zeznał, że wydawało mu się, że ktoś kopie w drzwi autobusu. Twierdził, że miały się one nawet na chwilę otworzyć, ale je zamknął. – Twierdzi, że absolutnie nie widział żadnej kobiety, bo gdyby widział, to by jej nie potrącił. Czuł się tak zagrożony, w takim niebezpieczeństwie, że absolutnie nie myślał co się dzieje. Stwierdził, że faktycznie ruszył w grupę ludzi, ale bardzo wolno. Gdyby miał świadomość, że kogoś przejechał, to by się zatrzymał i udzielił pomocy. Myślał, że ludzie, którzy za nim biegną i krzyczą, robią to, bo chcą mu zrobić krzywdę – relacjonowała prokurator Łata.

Prokuratora wystąpiła o tymczasowy areszt dla Łukasza T. na okres 3 miesięcy. Sąd się zgodził. Pod koniec października 2021 roku areszt został przedłużony o kolejne trzy miesiące. 19 stycznia Prokuratura Okręgowa w Katowicach po raz kolejny wystąpiła o przedłużenie tymczasowego aresztu. W czwartek 27 stycznia Sąd Okręgowy w Katowicach przychylił się do tego wniosku. Oznacza to, że Łukasz T. będzie przebywał w izolacji co najmniej do 30 kwietnia 2022 r. – Śledztwo cały czas trwa, wykonywane są niezbędne i konieczne czynności. Zdecydowana większość czynności została już wykonana. Nie mamy jeszcze wszystkich koniecznych opinii biegłych – poinformowała nas Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Przypomnijmy, na początku stycznia Prokuratura Rejonowa Katowice Północ, postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy brali udział w bójce poprzedzającej wypadek na ul. Mickiewicza. Zarzut udziału w bójce ma jeszcze usłyszeć co najmniej jedna osoba.


Tagi:

Komentarze

 1. Teresa Janicka 19 stycznia, 2023 at 10:34 pm - Reply

  Ja bym bez wahania przyjęła go do swojej firmy. Nie jego wina że się tam akurat znalazł. Co więcej, Jakbym znalazła się w takiej sytuacji sama bym się tak zachowała. Także całkowicie go rozumiem i popieram jego reakcję. A ten motłoch z ulic powinien zniknąć całkowicie. Ludzie obudźcie się. Trzeba zorganizować jakąś pikietę w sprawie jego uwolnienia z aresztu.

  • Stefan A 20 stycznia, 2023 at 3:05 pm Reply

   Dokładnie, miejsce ludzi jest na przystanku, nie przed autobusem.

 2. Arnie 23 sierpnia, 2022 at 6:38 pm - Reply

  Niech ta sytuacja będzie przestrogą na przyszłość. Miejsce matki dwójki małych dzieci (zwłasza w porze, o której doszło do zdarzenia) jest przy dzieciach.

  Sprawa mocno interesuje opinię publiczną i nie będzie zapomniana. Wyrok skazujący – tak, ale nie bezwzględne więzienie. Kobieta zginęła w wyniku splotu wydarzeń na bieg których miała grupa ludzi.
  Kierowca autobusu był jeden.

  • Mmm 23 listopada, 2022 at 10:41 pm Reply

   Kobieta została rozjechana umyślnie i pozbawiona ŻYCIA. Nie twój interes w co się ubierała, o jakich porach wychodziła z domu. Dożywocie dla tego psychopaty !!

 3. maro 22 lipca, 2022 at 5:40 pm - Reply

  powinien zgnić w więzieniu, nic nie uprawnia Cię do rozjeżdżania ludzi,

 4. Andrzej Brzeski 29 maja, 2022 at 10:35 pm - Reply

  Witam. Nowe wieści są takie, że oddalono zarzuty skierowane przeciwko potrąconej dziewczynie o wtargnięcie na jezdnię.

  • P Śl 9 czerwca, 2022 at 9:28 am Reply

   Wtargnąć to można w sytuacji kiedy kierowca jest pieszym zaskoczony, a nie wtedy kiedy pieszy stoi przed stojącym autobusem, który rusza na niego.

  • Grzegorz Żądło 29 maja, 2022 at 11:47 pm Reply

   Nie było żadnych zarzutów w stosunku do potrąconej dziewczyny.

   • Maria Chlebowska 1 lipca, 2022 at 9:27 pm Reply

    A szkoda. Wtargnęła na jezdnię. Moim zdaniem to jej wina to co się stało.

    • Kebabiarz 14 lipca, 2022 at 1:03 pm Reply

     Ktoś napisał: “Wtargnąć to można w sytuacji kiedy kierowca jest pieszym zaskoczony, a nie wtedy kiedy pieszy stoi przed stojącym autobusem, który rusza na niego.”

 5. Anita Lisiecka 1 maja, 2022 at 10:05 pm - Reply

  z tego co mi wiadomo to nie przedłużyli mu aresztu, także jest już na wolności i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Zmienili mu również kwalifikację czynu na wypadek ze skutkiem śmiertelnym, za co mu grozi do 5 lat pozbawienia wolnośc. I tyle w temacie,

 6. Cartoons 24 kwietnia, 2022 at 11:58 pm - Reply

  Szkoda chłopaka, całą noc jeździł autobusem, trafił na patologię i przestraszył się za bardzo 🙁

  • k 25 kwietnia, 2022 at 9:51 am Reply

   Szkoda go :/

 7. Temidiusz 4 kwietnia, 2022 at 11:50 am - Reply

  Kierowca miał pełne prawo bronić siebie i pasażerów. NIE dla patologii lekceważącej przepisy, kropka! Nie pojmują? To będzie ich mniej!

 8. Jerzy Połomski 21 marca, 2022 at 11:36 pm - Reply

  Kierowca musiał szybko wrócić na bazę, inaczej by przekroczył czas pracy i jazdy. A za to byłby już mandat. Także całkowicie go rozumiem.

  • NN 23 listopada, 2022 at 10:44 pm Reply

   Wstyd, że tylu wypowiających się tutaj Polaków jest za usiłowaniem zabójstwa i zabójstwem. Powinni wam robić przymusowe badania psychiatryczne !

   • pasażer 20 stycznia, 2023 at 3:03 pm Reply

    Zostań kierowcą i zrób sobie te badania przy okazji.

 9. wewe 9 marca, 2022 at 8:12 am - Reply

  tak się kończy zabawa patologii – wszystkie informacje na to wskazują – wierzę kierowcy i tyle

 10. Grzegorz_guralek 14 lutego, 2022 at 7:33 pm - Reply

  Szkoda tego kierowcy autobusu, co on się nacierpi. Ciągłe przedłużanie aresztu, albo są dowody na to co zrobił, albo wypuścić go na wolność. Proste

  • Radek 8 czerwca, 2022 at 8:58 am Reply

   Jakieś newsy? Nadal przebywa w areszcie?

  • JarekToruń 24 kwietnia, 2022 at 7:04 am Reply

   Bardzo dobrze! Niech tam siedzi do końca swojego marnego żywota. Zabójca!

   • Dafi 17 czerwca, 2022 at 10:39 pm Reply

    Patolu ???

   • Kamil 25 kwietnia, 2022 at 9:52 am Reply

    Weź przestań.

 11. Łukasz 30 stycznia, 2022 at 11:35 pm - Reply

  Taki ten nasz system… Zostawcie biednego człowieka a nie ciorać go po zresztach…

  • Shaman 31 stycznia, 2022 at 2:37 pm Reply

   pisać już się nauczyłeś – teraz czas nauczyć się myśleć

Dodaj komentarz

*
*