Reklama

Kiedy w końcu zaczną działać tablice w centrum przesiadkowym za 90 mln złotych? Kiedyś

Ł. K.
Od wielu miesięcy nie działają tablice w centrum przesiadkowym. ZTM otrzymuje skargi, miasto umywa ręce, a pasażerowie nadal nie mogą sprawdzić kiedy przyjedzie tramwaj czy autobus.

W połowie maja mieszkańcy i pasażerowie komunikacji miejskiej zauważyli, że po długim czasie wymieniono niedziałające tablice świetlne w centrum przesiadkowym w Ligocie. Te zainstalowane przez miasto zastąpiły ZTM-owskie. Od wielu miesięcy tablice MZUiM-u nie wyświetlały informacji o odjazdach autobusów. Jak informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego, zostały zastąpione z powodu awarii mechanicznej.

Jednak nadal taki sam problem występuje w położonym niedaleko centrum przesiadkowym Brynów. Od września 2023 roku pasażer nie może sprawdzić, w jakim czasie przyjedzie autobus czy tramwaj. – Otrzymujemy kilka pism miesięcznie dotyczących niesprawnych tablic na CP Brynów – mówi Wawrzaszek. ZTM odsyła pasażerów i nas do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. – Kluczową rolę w tej sprawie odgrywa firma MPTechnology – wykonawca tablic, z którym umowę ma MZUiM Katowice. Aby tablice podłączyć do naszego nowego systemu, trzeba dokonać ich rekonfiguracji – wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM.

MZUiM informuje, że same urządzenia są sprawne technicznie. Jednak od momentu przejścia z systemu ŚKUP na Transport GZM nie ma połączenia z tablicami. – Problemem jest brak przesyłu danych na tablice spowodowany zmianą systemu przez GZM – mówi Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej w imieniu MZUiM.

Na razie nie ma planów wymiany tablic, jak na CP Ligota. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia prowadzi rozmowy z MZUiM w celu uruchomienia systemu. Jednak nadal nie wiadomo, kiedy oprogramowanie urządzeń zostanie dostosowane do obsługi systemu SDIP II, który Metropolia wdrożyła za ponad 30 mln złotych. Przypomnijmy, że budowa CP Brynów kosztowała prawie 90 mln złotych.


Tagi:

Komentarze

 1. Grucha 10 lipca, 2024 at 8:46 am - Reply

  Nie działa, nie chce nam się naprawić i co nam zrobicie

 2. katolover 9 lipca, 2024 at 10:06 pm - Reply

  całe te centra przesiadkowe powinna zbadać prokuratura. nic na nich nie działa, wyglądają nawet niepodobnie do zatwierdzonych projektów. połowa z nich już jest pordzewiała na łączeniach, pomijajac to że są potrzebne jak dziura w moście…

 3. Parkingowy 9 lipca, 2024 at 8:54 pm - Reply

  Skoro to ZTM zmienił system, to czego teraz odsyła? Spieprzyli i jeszcze zwalają na innych. Gostek od przetargu nie przewidział, że tablice przestaną działać? Dymisja.

 4. Mieszkaniec 9 lipca, 2024 at 7:42 pm - Reply

  a MZUiM Katowice nie może zlecić ZTM podłączenie? na fakturę? firmie zewnętrznej? W MZUiM ktoś pracuje czy też wszyscy same podwyżki chcieliby?

 5. koala 9 lipca, 2024 at 7:26 pm - Reply

  W 2137

Dodaj komentarz

*
*