Reklama

Kiedy ruszy samorządowy punkt szczepień w Katowicach? Tego nie wie nikt

Grzegorz Żądło
Zgodnie z zapowiedzą rządu, 19 kwietnia miały ruszyć samorządowe punkty masowych szczepień populacyjnych. Mimo że wiele miast jest już gotowych do ich uruchomienia, to wczoraj w całym kraju działalność rozpoczęło tylko kilkanaście takich punktów, w tym jeden w Bielsku-Białej. Ten katowicki będzie gotowy w tym tygodniu, ale nikt nie wie, kiedy będzie można się w nim zaszczepić.

Kiedy kilka tygodni temu rząd ogłosił, że w programie szczepień istotną rolę mają odegrać samorządy, które będą tworzyć własne punkty masowych szczepień, zdecydowana większość miast przystąpiła do pracy. To po stronie gmin jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i personelu. Wskazane lokalizacje musiał zatwierdzić wojewoda.

Katowice zgłosiły dwa miejsca, siedzibę instytucji Katowice Miasto Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego i ośrodek tenisowy w Janowie. Zaakceptowane zostało tylko to drugie.

Według wstępnych informacji samorządy miały zacząć szczepić 19 kwietnia. Już wiadomo, że ta data jest nieaktualna, bo na razie w całym kraju uruchomionych zostało tylko 16 pilotażowych punktów.

Trwają ostatnie przygotowania do obsługi szczepień w punkcie w katowickim Janowie. Ma być gotowy jeszcze w tym tygodniu. Kiedy rozpoczną się szczepienia? – Jak będzie duża dostawa szczepionek, to punkt będzie mógł ruszyć. Czekamy na informacje o dostawach do tego punktu – mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy UM Katowice.

W planach jest wykonywanie w Janowie co najmniej 3000 szczepień tygodniowo. Jeśli jednak dostawy preparatów będą odpowiednio duże, wówczas ta liczba może się zwiększyć.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*