Reklama

Kibole GKS-u zatrzymani po meczu na Bukowej. Policjanci szukają kolejnych

Redakcja
Policjanci z Katowic zatrzymali kilka osób po ostatnim meczu GKS-u Katowice. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu, a jeden z nich miał zakaz wstępu na imprezy masowe.

Zatrzymania po poniedziałkowym meczu GKS Katowice-Stal Rzeszów. Policjanci musieli interweniować, bo kilka osób złamało przepisy. Na przedostatnie w tym sezonie spotkanie Gieksy wtargnęli mężczyźni w wieku 31 i 40 lat. Choć nie zostali oni wpuszczeni na stadion przy ul. Bukowej, to weszli na sektor. Kolejny zatrzymany to 27-latek, który wbiegł na murawę boiska i pobiegł do budynku klubowego. Później okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, który obowiązuje go aż do 2023 roku. Wszyscy trzej mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że mieli od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Katowicka policja będzie również wyjaśniać, jak mężczyzna, pomimo zakazu stadionowego, dostał się na sektor kibiców i uczestniczył w imprezie masowej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Poza tym policja szuka osób, które odpaliły race w trakcie meczu. Pseudokibice katowickiej drużyny rozłożyli tzw. sektorówkę, by ukryć kolegów z materiałami pirotechnicznymi. Trwa ustalanie ich tożsamości.

W poniedziałkowym meczu wygranym 4:1 przez GKS Katowice brało udział prawie 2 tys. kibiców.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*