Reklama

Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy przyjęty przez radnych

Łukasz Kądziołka
Pakiet wspierający przedsiębiorców w Katowicach przegłosowany. Dzisiaj radni przyjęli uchwały dotyczące wsparcia dla lokalnego biznesu, niezbędne do uruchomienia pomocy.

Pod koniec marca prezydent Marcin Krupa ogłosił Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy. Zawarte w pięciu filarach rozwiązania trafiły w środę na specjalne posiedzenie rady miasta. Zwołane w celu wdrożenia nowych zasad i przeprowadzone po raz pierwszy w historii przez Skype. Radni przegłosowali dzisiaj łącznie 3 uchwały, które bezpośrednio mają się przełożyć na wsparcie dla lokalnego biznesu. Przedsiębiorcy mogą się starać o kilka ulg, które mają im pomóc w czasie epidemii.

Pierwsza uchwała dotyczy zamrożenia zaległości podatkowych, które przedsiębiorcy powinni zapłacić gminie. Te opłaty zostaną wstrzymane na czas „obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii i innego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2„. Podobnie jak opłaty prolongacyjne z tytułu rozłożenia na raty lub za odroczenia terminu płatności podatków. Kolejna uchwała dotyczy zwolnienia z podatku od nieruchomości, a ostatni z uchwalonych dokumentów wprowadza możliwość przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości. Szczegółowo o Katowickim Pakiecie Przedsiębiorcy pisaliśmy TUTAJ.

Jedna z uchwał, o której przegłosowanie prosił prezydent, dotyczyła też miejskich targowisk. W związku z tym, że większość handlarzy zawiesiła swoją działalność, miasto odłożyło w czasie wpłacenie pieniędzy do budżetu przez Zakład Targowisk Miejskich. – Wiemy, że wiele z punktów handlowych naszych targowisk miejskich dzisiaj jest zamkniętych, nie prowadzą swojej działalności. A co za tym idzie, zgodnie z naszymi decyzjami, nie uiszczają opłaty – mówił podczas sesji rady miasta Marcin Krupa, prezydent Katowic. Brak wpłat od handlarzy spowoduje utratę płynności finansowej ZTM i możliwe, że w przyszłości konieczne będzie kolejne działanie wspierające zakład.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*