Reklama

Katowicka Karta Mieszkańca przegłosowana ponownie. W końcu będzie można z niej korzystać

Redakcja
Dzisiaj rano odbyła się bardzo krótka sesja rady miasta. Została zwołana tylko po to, żeby mieszkańcy mogli korzystać z Katowickiej Karty Mieszkańca.

Katowicka Karta Mieszkańca miała działać od 1 września. Okazało się, że uchwała wprowadzająca program została przeanalizowana przez służby wojewody i uznana za częściowo nieważną. Jego prawnicy mieli wątpliwości odnośnie jednego z zapisów. Chodziło o wejście uchwały w życie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Zgodnie ze stanowiskiem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, uchwała nie jest aktem prawa miejscowego. Dlatego dzisiaj radni musieli ponownie przegłosować uchwałę o Katowickiej Karcie Mieszkańca, już ze zmienioną treścią. Nadzwyczajna sesja online zwołana z tego powodu trwała kilkanaście minut. – Ubolewam, że to zostało tak na ostatnią minutę wyartykułowane przez służby wojewody, ale wojewoda ma 30 dni na wszelkie zmiany w kwestii uchwał. W 28 dniu się to zdarzyło – mówił prezydent Marcin Krupa. Podczas głosowania wszyscy radni byli za. Oznacza to, że KKM w końcu zacznie działać.

Już od 1 września można ją było wyrobić lub ściągnąć na telefon, ale jeszcze nie mogły obowiązywać zniżki. KKM jest dostępna dla osób, które są zameldowane na stałe lub czasowo w Katowicach albo płacą tu podatek dochodowy. Już pierwszego dnia kartę wyrobiło ponad 1000 osób. Najwięcej skorzystało z możliwości pobrania aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna zarówno na iOS, jak i Android. Z Katowickiej Karty Mieszkańca można będzie korzystać od jutra. O wszystkich zniżkach, jakie daje, pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*