Reklama

Katowice wybudują dom dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży za ponad 4 mln zł

Redakcja
Katowice inwestują w dom dla matek z dziećmi. Miasto wybuduje nowoczesny obiekt w Brynowie. Na razie trwa przetarg, ale wiadomo już jak będzie wyglądał budynek.

Obok schroniska dla bezdomnych kobiet w Brynowie powstanie dom dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży. To planowana już od dłuższego czasu inwestycja, a niedawno miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę nowego obiektu. Został on zaprojektowany za 145 tys. zł przez pracownię Vitaro. Dom przy ul. Orkana 7 o powierzchni ok. 400 m kw. i dwóch kondygnacjach ma pomieścić 20 osób. Będzie otoczony boiskiem wielofunkcyjnym oraz placem zabaw. Wewnątrz znajdą się odrębne sypialnie, pokoje dla mieszkanek w ciąży, przeznaczone maksymalnie dla trzech osób oraz wspólne przestrzenie do pobytu dziennego, kuchnia, pralnia i suszarnia.

Zgodnie z przepisami matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży muszą mieć zapewniony odizolowany nocleg. – Na terenie miasta Katowice brak placówki o tym charakterze. Regulacje ustawy o pomocy społecznej nie przewidują, aby placówki noclegowe dla bezdomnych udzielały wsparcia dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży – informuje Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Urzędnicy wybrali tę lokalizację z powodu działającego już w tym miejscu schroniska dla bezdomnych.

Dom w Brynowie ma kosztować ok. 4,3 mln zł. Na razie trwa przetarg. Chętne firmy mogą się zgłaszać do piątku. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*