Reklama

Katowice wybudują dom dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży za ponad 4 mln zł

Redakcja
Katowice inwestują w dom dla matek z dziećmi. Miasto wybuduje nowoczesny obiekt w Brynowie. Na razie trwa przetarg, ale wiadomo już jak będzie wyglądał budynek.

Obok schroniska dla bezdomnych kobiet w Brynowie powstanie dom dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży. To planowana już od dłuższego czasu inwestycja, a niedawno miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę nowego obiektu. Został on zaprojektowany za 145 tys. zł przez pracownię Vitaro. Dom przy ul. Orkana 7 o powierzchni ok. 400 m kw. i dwóch kondygnacjach ma pomieścić 20 osób. Będzie otoczony boiskiem wielofunkcyjnym oraz placem zabaw. Wewnątrz znajdą się odrębne sypialnie, pokoje dla mieszkanek w ciąży, przeznaczone maksymalnie dla trzech osób oraz wspólne przestrzenie do pobytu dziennego, kuchnia, pralnia i suszarnia.

Zgodnie z przepisami matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży muszą mieć zapewniony odizolowany nocleg. – Na terenie miasta Katowice brak placówki o tym charakterze. Regulacje ustawy o pomocy społecznej nie przewidują, aby placówki noclegowe dla bezdomnych udzielały wsparcia dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży – informuje Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Urzędnicy wybrali tę lokalizację z powodu działającego już w tym miejscu schroniska dla bezdomnych.

Dom w Brynowie ma kosztować ok. 4,3 mln zł. Na razie trwa przetarg. Chętne firmy mogą się zgłaszać do piątku. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*