Reklama

Katowice po raz kolejny zostały negatywnym bohaterem w materiale TVP. Tym razem chodzi o Mariacką

Kadr z programu Alarm! w TVP1. Źródło: https://vod.tvp.pl/.

Grzegorz Żądło
Po materiale o planach budowy stadionu, w którym znalazło się też wiele innych wątków, TVP wyemitowała kolejny negatywny materiał o Katowicach. Tym razem tematem była ul. Mariacka, a tak naprawdę zdarzenie sprzed kilkunastu dni.

W styczniu w „Magazynie śledczym Anity Gargas” autorka, choć niczego nie wyśledziła, próbowała zaatakować władze Katowic. Przekonywała m.in. że w Katowicach powstała „szkaradna, zabijająca lokalnych przedsiębiorców galeria handlowa przy dworcu, zabetonowany rynek, a oś widokowa zastawiona została szaletami”. W materiale padło też m.in. stwierdzenie, że Piotr Uszok kojarzony jest z wieloma skandalicznymi inwestycjami.

Materiał, który miał dotyczyć stadionu, tak naprawdę był krytyką obecnych i poprzednich władz Katowic.

We wtorek rządowa telewizja poświęciła Katowicom kolejny materiał, w programie Alarm! w TVP1. Znacznie krótszy, bo około 5-minutowy. Tematem była ul. Mariacka, a właściwie zło, które się na niej dzieje. Puntem wyjścia stała się sytuacja sprzed kilkunastu dni, kiedy w jednym z letnich ogródków para kopulowała na ławce. – Miała być reprezentacyjną ulicą w Katowicach. Wyremontowano kamienice, odnowiono deptak, powstało mnóstwo kafejek. Miało być kulturalnie i przyjemnie, ale ambitne plany zderzyły się z rzeczywistością. Ulica stała się zmorą mieszkańców i służb porządkowych. Niestosowne zachowania, alkohol, narkotyki, bójki – to tu codzienność – można usłyszeć w materiale przygotowanym przez reporterkę lokalnego oddziału TVP Katowice Natalię Rasiewicz.

Materiał, oprócz filmiku ze wspomnianej kopulacji, ilustrowany jest przede wszystkim kilkoma zdjęciami i nagraniami (jak ludzie leżący na zieleńcu czy półnagi mężczyzna na ławce), powtarzanymi kilkukrotnie oraz ujęciami picia i nalewania alkoholu.

Z materiału zbyt wiele dowiedzieć się nie można. Przypadkowe osoby mówią o swoich odczuciach po filmiku z kopulacji i ogólnie z bywania na Mariackiej, straż miejska przekonuje, że Mariacka jest objęta nadzorem jak każda ulica w Katowicach, rzecznik urzędu miasta mówi o dodatkowych patrolach i monitoringu miejskim, a policja nie wypowiada się w ogóle.

Odcinek programu Alarm!, m.in. na temat Mariackiej, można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Ewa 28 października, 2020 at 10:57 am - Reply

  „w Katowicach powstała „szkaradna, zabijająca lokalnych przedsiębiorców galeria handlowa przy dworcu, zabetonowany rynek, a oś widokowa zastawiona została szaletami”. W materiale padło też m.in. stwierdzenie, że Piotr Uszok kojarzony jest z wieloma skandalicznymi inwestycjami.”
  Przecież to PRAWDA. Tylko ludzie bardzo młodzi, ur. po 2000 roku mogą myśleć inaczej, bo nie znają sytuacji sprzed.

 2. hebest 4 października, 2020 at 11:19 am - Reply

  dworcowa sie zajmijcie i deptakiem.bedzie na polowie dworcowej i samochody (parking,taxi I postoj )czy na calej i Diament , Monopol odszodowania I przebudowa kamienic?

  Katowice piekne sa

 3. Kreez 25 września, 2020 at 10:35 am - Reply

  To nie jest film z monitoringu, to jest patostreaming! Ile k**wa jeszcze razy będą to pokazywali. Parka coś se tam robiła, nad ranem w niedzielę, może na boku i ktoś ich nakręcił. I oczywiście wrzucił to do sieci. To też jest czyjaś prywatność. Robią zdjęcia osób, które zginęły w wypadkach, filmy jak ktoś pije albo kogoś okłada (patostraming).

 4. Mike 23 września, 2020 at 10:49 am - Reply

  Kolejna manipulacja Ku_wizji. Podobna scena sytuacja się wydarzyć wszędzie.

 5. Rafał L 22 września, 2020 at 10:17 pm - Reply

  Mariacka to normalna ulica z knajpami. A przy placu Szewczyka (A nie jakichś kaczorów) stoi konkretna galeria z porządnym dworcem w środku Europy. Tvp to patologia i propaganda. Trzeba mieć ładnie pusto we łbie żeby wierzyć w cokolwiek co tam jest prezentowane

 6. Erwin 22 września, 2020 at 9:42 pm - Reply

  Potrzebna jest autonomia, ba niepodległość od zakichanego gorolstwa. Eksmitowac ćpunów z powrotem do Sosnowca. Covid pozwoli na szlaban i niech wtedy kopulują se ram, albo jezdza do Warszawy na kopulobalety.

  • Marcin 22 września, 2020 at 11:24 pm Reply

   Eksmituj się lepiej z tego świata ćpunie

 7. Jacek 22 września, 2020 at 7:31 pm - Reply

  Trzeba mieć nieźle w głowie, żeby wierzyć w cokolwiek co mówi się w TVP.

 8. Jk 22 września, 2020 at 3:17 pm - Reply

  Cale prawda o katowicach syf i brud a mariacka to najwieksza melina w polsce !!!

 9. SzaryObywatel 22 września, 2020 at 2:29 pm - Reply

  „Władze robią co mogą”, ale niewiele mogą bo są nieudolne do granic możliwości.

 10. SzaryObywatel 22 września, 2020 at 2:27 pm - Reply

  Wypowiedź gwiazdy ze straży miejskiej: „Dbamy o to miejsce, żeby było tam bezpiecznie… obejmujemy je nadzorem… myślę, że jak na każdej ulicy w Katowicach” to jeszcze większa kpina niż ten program TVP.

  • Krzysztof 23 września, 2020 at 4:21 am Reply

   Jedyne za co się wzięli ,to wlepianie mandatów dostawcą gdy wjadą po 10 z dostawami.

 11. rex 22 września, 2020 at 2:19 pm - Reply

  Zastanawiam się czy zagorzali krytycy wogóle byli na mariackiej i czy mieszkają w Katowicach. Bo hejtować każdy potrafi, a napisać coś mądrego to niekoniecznie. Tak jak w sprawie ceny parkingu. Żyją z Katowic, a narzekają, że miejsca nie ma.

  • SzaryObywatel 22 września, 2020 at 2:28 pm Reply

   Pisanie prawdy o tym miejscu to nie jest „hejt” to są fakty.

 12. Domi 22 września, 2020 at 1:16 pm - Reply

  Straż miejska ma. Wgląd monitoring i wgl. Dobre…. Jak coś się dzieje to policji nie ma strach być na Mariackiej. Można dostać za spojrzenie nieźle wciry

  • Domi 23 września, 2020 at 7:20 am Reply

   To nie chodz, kto Ci sie kaze wloczyc po nocach?

 13. Ola 22 września, 2020 at 10:55 am - Reply

  Sama prawda. Jak jest każdy widzi. Szkaradna galeria na placu Marii i Lecha Kaczyńskich XD który mógłby być lepiej wykorzystany. Z okien widzę ten obrzydliwy dach galerii, kto wydał pozwolenie na budowę ? Mariacka z tanim piwem dla gimbazy nie wiele się zmieniła od czasów gdy jeszcze była przejezdna. Tylko gdzie się podziała Śnieżynka ?

  • dr feelgood 23 września, 2020 at 12:06 am Reply

   Zmieniło się od czasów kiedy Mariacka była przejezdna – wtedy można tam było spotkać prostytutki, nawet do południa, a teraz wcale. No ale to bardziej kwestia rozwoju Internetu. A co do zmian w centrum Katowic – można dyskutować, ale są pozytywne.

  • Piotr 22 września, 2020 at 10:04 pm Reply

   Szkaradnie patroni to i galeria szkaradna.

 14. Ulli 22 września, 2020 at 9:45 am - Reply

  Mariacka kontynuuje tradycje od końca wojny kiedy wypędzono właścicieli kamienic a lokatorami został lumpenproletariat, prostytutki i szemrane towarzystwo.
  Mariacka to zawsze był symbol k…. stwa niskiej jakości.
  Za Kaisera była to pięknie zwieńczona gmachem kościoła jedna z najelegantszych ulic Kattowitz.
  Obecne władze wybrały Polską tradycję, no i jest co jest. C

Dodaj komentarz

*
*