Reklama

Katowice odwołują koncert Jaromira Nohavicy, ale bilety nadal można kupić

Zdjęcie: Jacek Proszyk - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84670475.

Redakcja
Znany czeski pieśniarz i kompozytor miał wystąpić w Katowicach. Nie wystąpi, ponieważ miasto postanowiło zrezygnować z umowy z organizatorem. Powodem jest sympatia Jaromira Nohavicy do Władimira Putina.
Katowice odwołują koncert popularnego czeskiego artysty. Trasa koncertowa Jaromira Nohavicy organizowana przez warszawski Klub Stodoła została zaplanowana na przełomie marca i kwietnia. Ostatnim przystankiem po Toruniu, Gdańsku, Warszawie i Krakowie miały być Katowice. Już wiadomo, że 3 kwietnia koncert się nie odbędzie.
To osoba sympatyzująca z Putinem – jednym z największych zbrodniarzy naszych czasów. Dlatego decyzja o odwołaniu tego koncertu była jedyną słuszną jaką można było podjąć. Nie wyobrażam sobie, by w obliczu tragedii jaka dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą, gdzie Ukraina walczy z najazdem wojsk rosyjskich wysłanych przez Putina, promować artystę, który z rąk tej samej osoby dumnie odbiera medal” – napisał na swoim Facebooku prezydent Marcin Krupa.
Jaromir Nohavica w 2018 roku otrzymał z rąk rosyjskiego prezydenta Władimira Putina Medal Puszkina. To wyróżnienie przyznawane jest Rosjanom i cudzoziemcom za umacnianie współpracy pomiędzy narodami oraz popularyzację języka i kultury rosyjskiej za granicą. Po ataku Rosji na Ukrainę artysta postanowił, że medal zatrzyma . „Otrzymałem Nagrodę Puszkina za śpiewanie piosenek Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy, a nie za działania wojenne” – stwierdził Nohavica w rozmowie z portalem iDNES.cz.
Decyzja już zapadła, ale nadal można kupić bilety na koncert w Mieście Ogrodów. Jak informuje Łukasz Kałębasiak, organizator został wczoraj wieczorem poinformowany o tym, że miasto nie zamierza wynająć sali koncertowej przy pl. Sejmu Śląskiego 2 na to wydarzenie. Wkrótce bilety na koncert w Katowicach powinny nie być już dostępne.

Tagi:

Komentarze

 1. Wiesław 4 marca, 2022 at 1:13 pm - Reply

  Brawo Antoni zgadzam się z Tobą

 2. Tt 2 marca, 2022 at 1:09 pm - Reply

  Brawo wszystko co ruskie powinno być wywiezione z Polski Wolna Ukraina naprzód Ukraińcy wolna Ukraina naprzód Ukraińcy

 3. Antoni 2 marca, 2022 at 11:02 am - Reply

  panie prezydencie krupa, osmiesza sie pan. przypomne, ze medal puszkina otrzymal rowniez Daniel Olbrychski, wiec moze wniesie pan o wyrwanie jego gwizdy z alei gwiazd w Łodzi? co bedzie nastepne, palenie samochodow z rosyjskimi tablicami czy palenie ksiazek Dostojewskiego, Bułhakowa, Tołstoja i, o zgrozo, Puszkina? proponuje jeszcze wyklecie Kaczmarskiego za epitafia dla W. Wysockiego i Okudżawy.
  ciemnota mieszajaca wojne z kultura i eskalujaca konflikt na obszary, ktore powinny byc wolne od nienawisci zasluguja na oplucie. i pan sie do tej ciemnoty zalicza.

Dodaj komentarz

*
*