Reklama

Jeszcze nigdy zieleń na i przy MCK nie była tak bardzo zaniedbana

G. Ż.
Mimo że w ubiegłym tygodniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywał się Europejski Kongres Gospodarczy, nikt nie zadbał o zieleń na i przy MCK. Co więcej, wygląda na to, że taka sytuacja trwa od kilku miesięcy.

Zielona dolina, czyli dach MCK, jeszcze nigdy nie wyglądała tak źle. Trawa jest wypłowiała, a miejscami nie ma jej w ogóle. Na dodatek w kilku miejscach leżą śmieci. Niżej jest równie źle. Trawa przy MCK nie była koszona od kilku miesięcy. Wyrosły na niej chwasty. Mimo modnego ostatnio trendu, nie da się tu dostrzec łąki kwietnej. To po prostu bardzo zaniedbany teren. To wszystko zobaczyli goście EKG, którzy przez trzy dni debatowali w MCK. Na szczęście, tym razem było ich bardzo niewielu.

Dlaczego teren na i wokół MCK nie jest w ogóle pielęgnowany? Zapytaliśmy o to zarządce Spodka i MCK, firmę PTWP Event Center, która powinna o niego dbać. Chcieliśmy się też dowiedzieć, kiedy zieleń zostanie uporządkowana. Niestety, spółka odmówiła odpowiedzi na nasze pytania. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że PTWP Event Center oraz cała grupa PTWP, mają poważne problemy finansowe. Zresztą,  wynika to też ze sprawozdania finansowania grupy za drugi kwartał 2020 roku. Zarządca Spodka i MCK oszczędza więc na czym tylko może. Również z nieoficjalnych informacji wynika, że miasto nie zamierza wyręczać PTWP Event Center i porządkować zieleni przy i na MCK.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 11 września, 2020 at 1:24 pm - Reply

  Gratulacje. W tak reprezentacyjnym miejscu, gdzie ta trawa jest wizytówką takie sianokosy. Te schody chyba też jakoś licho wyglądają.

 2. fred 11 września, 2020 at 11:53 am - Reply

  gdyby skosili byłaby awantura, że to źle bo to czy siamto

 3. Ewa 10 września, 2020 at 7:47 am - Reply

  Lockdown pokazał, że ci „spece” od marketingu nie są potrzebni. A ludzie do koszenia trawy jak widać są konieczni 🙁

 4. Megi 10 września, 2020 at 7:03 am - Reply

  Szkoda, to wizytówka stolicy metropolii. Koszt dla miasta niewielki aby ogarnąć zieleń a wstyd ogromny… no ale skoro taka decyzje podjeto aby wizerunkowo sie osmieszyc to pewnie spece od marketingu, promocji i PR wiedza co robia…

Dodaj komentarz

*
*