Reklama

Jeszcze dzisiaj można zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Redakcja
Budżet Obywatelski 2021 w Katowicach. Dzisiaj ostatni dzień na składanie wniosków. Zanim będzie można poznać pomysły mieszkańców, muszą je zweryfikować urzędnicy.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się pod w marcu, a dzisiaj dobiega końca nabór wniosków. W tamtym roku padł rekord. Mieszkańcy złożyli 415 projektów, a głosowało ponad 44 tys. osób. W trwającej ósmej edycji budżetu partycypacyjnego na razie urzędnicy otrzymali 210 wniosków. Jednak najwięcej wpływa ich ostatniego dnia. Składać wnioski można do końca dnia. Jeszcze tylko przez kilka godzin, do godziny 18.00, otwarty będzie punkt konsultacyjny w Wydziale Komunikacji Społecznej (Rynek 13, pok. 205 – II piętro). Swoje pomysły można też przesyłać w formie online: przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Miasta Katowice, na adres: [email protected] i za pomocą elektronicznego generatora. Więcej informacji TUTAJ.

Po złożeniu wniosków przez mieszkańców na ich weryfikację formalną urzędnicy będą mieli czas do 12 maja. Następnie rozpocznie się weryfikacja merytoryczna, która potrwa do 2 sierpnia i dopiero pod koniec wakacji będzie wiadomo jakie pomysły mieszkańców powalczą o poparcie w głosowaniu. Odbędzie się ono w dniach 6-19 września. Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021 zostaną podane 29 września.

W tym roku do wykorzystania jest 17,6 mln zł, a 3 mln zł zostaną przeznaczone na drugą odsłonę Zielonego Budżetu, którego tegoroczna edycja zacznie się w przyszłym tygodniu.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*