Reklama

Jest przetarg na budowę centrum przesiadkowego w Zawodziu

S. K.
Węzeł powstanie na prawym brzegu Rawy, między ulicami Bagienną, Krakowską, Łączną i 1 Maja. Centrum będzie służyć kierowcom oraz pasażerom tramwajów i autobusów. Koszt inwestycji to ponad 64 mln złotych. Firma, która wygra przetarg, będzie miała na wykonanie prac 22 miesiące.

Budynek dworca będzie miał ok. 365 m kw. Dla kierowców powstaną dwa parkingi nadziemne, na których łącznie będzie miejsce na 275 samochodów. Będą też punkty Kiss&Ride, na których postój może trwać najdłużej ok. 3 minut. Wybudowane zostaną wiaty przystankowe oraz miejsca postojowe dla autobusów i taksówek. W planach jest też parking na 36 rowerów. Oprócz tego wykonawca będzie musiał wyposażyć centrum w system dynamicznej informacji pasażerskiej, biletomaty i oświetlenie. Przewidywany koszt węzła to 64 234 522,16 złotych. Na składanie ofert firmy mają czas do 10 maja.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jest przetarg na budowę pierwszego centrum przesiadkowego w Katowicach

Wykonawca zostanie wybrany na podstawie dwóch kryteriów: ceny (60%) i doświadczenia (40%).

Kierowcy i rowerzyści będą mogli zostawiać swoje pojazdy na węzłach za darmo, na podstawie biletu miesięcznego komunikacji publicznej. Łącznie na węzły przesiadkowe w Brynowie, Ligocie i Zawodziu Katowice dostały dofinansowanie unijne w wysokości 120 mln złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Centra przesiadkowe w Katowicach: co dokładnie się w nich znajdzie


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 25 marca, 2017 at 1:08 pm - Reply

    A co z węzłem Sądowa, kiedy zacznie się jego budowa , to wstyd i skandal żeby tak duże miasto jak Katowice nie miało przyzwoitego dworca autobusowego komunikacji międzymiastowej i międzynarodowej.

Dodaj komentarz

*
*