Reklama

Jest problem z zielonymi przystankami w Katowicach. Przetarg został unieważniony

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej unieważnił przetarg na wykonanie 5 zielonych przystanków, które miały stanąć w kilku dzielnicach Katowic. Oferty złożone w postępowaniu znacząco przewyższały kwotę zaplanowaną na tę inwestycję.

Kilka dni temu napisaliśmy, że w Katowicach powstanie 5 zielonych przystanków. To projekt, który został zgłoszony w pierwszej, ubiegłorocznej edycji Zielonego Budżetu. Wybrane zostały przystanki przy pl. kardynała Augusta Hlonda (przy ul. Mikołowskiej), ul. Gliwickiej (przy Punkcie 44), ul. Sokolskiej (w kierunku ul. Chorzowskiej, w pobliżu budynku Sokolska 33), ul. Radockiego (przy budynku Radockiego 160) i ul. Kościuszki (przystanek tramwajowy przy basenie Brynów).

Na każdym z nich obecna wiata ma zostać wymieniona na nową. Na dachu znajdzie się mata rozchodnikowa. Z tyłu zostaną posadzone rośliny pnące. Projektant proponuje wiciokrzew zaostrzony. Z boku wiat mają zostać urządzone zieleńce. Rośliny zostaną posadzone w czymś na kształt donicy, wykonanej z betonowej palisady. Proponowane do posadzenia rośliny to turzyca morrowa „Ice Dance” lub turzyca oszimska ‘Evergold’, bodziszek czerwony, przywrotnik czerwonostopy lub liliowiec ‘Stella de Oro’ albo barwinek pospolity. Dominantę ma stanowić perukowiec Royal Purple Cotinus.

Kiedy pisaliśmy o przystankach trwał jeszcze przetarg na ich wykonanie. Po otwarciu ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców okazało się, że znacząco przewyższają one kwotę wyceny inwestycji. ZZM może przeznaczyć na przystanki 278 813 zł. Tymczasem firma Sorted Sp. z o.o. z Piaseczna chciała je wykonać za 489 975 zł, a Botika s.c z Katowic za 531 472,70 zł. Obydwaj oferenci byli zdecydowanie za drodzy, dlatego przetarg został unieważniony. ZZM ogłosił już drugie postępowanie. Termin składania ofert mija 29 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*