Reklama

Jest praca przy liczeniu pasażerów w autobusach i tramwajach. Trzeba mieć bilet na przejazd i schludny ubiór

G. Ż.
Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił nabór chętnych do badania napełnienia autobusów, tramwajów i trolejbusów. Poszukiwane są osoby, które przez ok. 100 godzin, z możliwością zwiększenia do 130, dokładnie policzą osoby wsiadające i wysiadające z pojazdów komunikacji miejskiej. Zgłaszać mogą się firmy i osoby prywatne. Co ważne, podczas wykonywania pomiarów, trzeba wykupić sobie bilet na przejazd.

Liczenie pasażerów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem, we wtorki, środy, czwartki oraz soboty i niedziele na obszarze, gdzie komunikację miejską organizuje ZTM. Aby zgłosić swoją kandydaturę, trzeba uzupełnić formularz ofertowy (przede wszystkim zaproponować stawkę za godzinę) i dostarczyć go do Zarządu Transportu Metropolitalnego. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2021 r., do godz. 10:00. Akcja liczenia pasażerów rozpocznie się 2 października. Formularz dostępny jest TUTAJ.

Pomiary polegać będą na zliczaniu pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach oraz osób pozostających w pojeździe po odjeździe z przystanku. ZTM wymaga, żeby osoby badające napełnienie autobusów i tramwajów miały schludny i estetyczny ubiór. Nie dopuszcza się odzienia wierzchniego w jaskrawych kolorach, z sugestywnymi napisami, przypominającego ubiór militarny, w zbyt dużych rozmiarach, spodni z dziurami itp. oraz zawierających emblematy klubów sportowych, treści sugestywne, wulgarne, manifestujące przekonania, poglądy, przynależność do subkultur, grup społecznych itp.

Jak informuje ZTM, badania będą prowadzone przede wszystkim w pojazdach, które nie mają automatycznych bramek liczących. Choć niewykluczone są pomiary również w autobusach z bramkami, które stanowią około o1/4 taboru wykorzystywanego w ZTM.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*