Reklama

Jest nowy wiceprezydent Katowic. Jerzy Woźniak odchodzi

Radny Adam Skowron (z lewej) i Maciej Biskupski.

Grzegorz Żądło
Prezydent Katowic Marcin Krupa zmienia jednego ze swoich zastępców. Z dniem 10 czerwca swoją funkcję przestanie pełnić Jerzy Woźniak. Formalnie będzie zatrudniony w urzędzie miasta do 30 września 2024 roku, ale został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Zastąpi go bliski współpracownik poprzedniego prezydenta.

Jerzy Woźniak został wiceprezydentem Katowic na początku lipca 2019 roku. Zastąpił wtedy odwołaną ze stanowiska Marzenę Szubę. Powołanie Woźniaka było ceną, jaką Marcin Krupa zapłacił za poparcie swojej kandydatury przez SDL w wyborach na prezydenta Katowic. Wystawiony przez lewicę Henryk Moskwa wycofał się przed wyborami i poparł Krupę.

Tym razem to Woźniak musi ustąpić miejsca komuś innemu. Nowym wiceprezydentem będzie od 10 czerwca Maciej Biskupski. To obecny radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym Rady Miasta Katowice. Wcześniej pracował w urzędzie jako asystent prezydenta Piotra Uszoka.

 

Od kilku lat Maciej Biskupski zatrudniony był w państwowej spółce Węglokoks.

Dostałem propozycję od prezydenta i postanowiłem jeszcze bardziej zaangażować się w pracę na rzecz samorządu – powiedział nam nowy wiceprezydent.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Katowic, na nowym dla siebie stanowisku Biskupski będzie zarabiał 13 730 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 7 czerwca, 2024 at 4:49 pm - Reply

    Zamiana stołków przy korycie ” mafia ” asysten uszoka ” mafia”

Dodaj komentarz

*
*