Reklama

Jest list gończy za mężczyzną podejrzanym o zamordowanie dziennikarza TVN

G. Ż.
Sąd Rejonowy w Chorzowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Kamila Żyły, który jest podejrzany o zamordowanie Pawła K., 29-letniego dziennikarza Dzień Dobry TVN. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała za nim list gończy. Mężczyzna ukrywa się najprawdopodobniej za granicą.

Mimo że od zabójstwa Pawła K. minęło już półtora miesiąca, dopiero teraz sąd zajął się wnioskiem prokuratury o tymczasowy areszt dla potencjalnego sprawcy. Prokurator już dawno chciał rozpatrzenia go w trybie pilnym, sąd zdecydował jednak o procedowaniu w trybie zwykłym.

Przypomnijmy, prokuratura postawiła Kamilowi Żyle dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zabójstwa Pawła K. Drugi, nielegalnego posługiwania się urządzeniem lokalizacyjnym, które bez wiedzy Eweliny Ż., czyli żony podejrzanego, zostało zainstalowane w jej samochodzie.

Przypomnijmy, do zabójstwa dziennikarza Dzień Dobry TVN doszło w nocy z 26 na 27 marca 2022 roku tuż obok stadionu przy ul. Bukowej. Paweł K. i Ewelina Ż. spędzili razem wieczór. Kobieta podwiozła znajomego w pobliże miejsca zamieszkania. Tam do samochodu zakradł się mężczyzna, który otworzył drzwi auta i zaczął zadawać  Pawłowi K. ciosy nożem kuchennym. Zaatakowany próbował się bronić, ale napastnik był bezlitosny. Sekcja zwłok wykazała, że zabójca dźgnął swoją ofiarę około 50 razy.

Paweł K. wykrwawił się na tylnym siedzeniu samochodu Eweliny Ż., która zawiozła do na pogotowie ratunkowe w Katowicach.

Ewelina Ż. i Kamil Żyła. byli w trakcie rozwodu. Mężczyzna nie mógł się jednak pogodzić z odejściem żony.

Jak podaje chorzowska policja, poszukiwany Kamil Żyła urodził się 2 sierpnia 1987 r. w Jastrzębiu-Zdroju. Ostatnio zameldowany był na ul. Podmiejskiej 10/13 w Jastrzębiu.

Według rysopisu, podejrzany ma szczupłą sylwetkę, waży około 75 kg i ma 175-180 cm wzrostu. Ma tatuaż w postaci logo klubu FC Barcelona. Włosy ciemne z możliwością ufarbowania na jasny blond, oczy koloru brązowego.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o poszukiwanym, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem 47 85 452 55 lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*