Reklama

Jarosław Kaczyński w Katowicach żartował z hasła „precz z kaczorem dyktatorem”

Źródło: https://www.facebook.com/pisorgpl

Ł. K.
Jarosław Kaczyński przyjechał dzisiaj do Katowic. W Muzeum Śląskim spotkał się ze swoimi zwolennikami. Podczas spotkania przekonywał do tego, że nadchodzące wybory będą kluczowe dla przyszłości Polski.

Dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości ostatnie miesiące są intensywne. Jarosław Kaczyński w czerwcu rozpoczął swoje tournée po Polsce. Organizowane od kilku miesięcy spotkania w kolejnych miejscowościach można odczytywać jako rozpoczęcie kampanii wyborczej. Taki też mają charakter, bo odbywają się pod hasłem „Dobry rząd na trudne czasy”. W ostatnich tygodniach lider PiS odwiedza miasta w woj. śląskim. Dzisiaj dotarł do Katowic i przemawiał przed zgromadzonymi w Muzeum Śląskim zwolennikami partii rządzącej.

W swoim przemówieniu dużo miejsca poświęcił opozycji. Stwierdził, że PiS jest formacją patriotyczną i wywodzącą się z Solidarności, która szanuje swoich przeciwników, bo „nie odmawia nikomu, jeśli wygra wybory, prawa do rządzenia”. Ocenił, że nadchodzące wybory będą najważniejszymi od 1989 roku i różnica głosów może być minimalna. Jego zdaniem, rozstrzygną nie tylko o tym, kto wygra, ale również o tym, czy Polacy będą wolni, czy nie. – Ta wolność to było coś, o czym mówił jeszcze Jan Paweł II. On mówił, że ten mechanizm liberalnej demokracji może zamieniać się w totalitaryzm. Niestety, wielu ludzi tego nie rozumiało – mówił Jarosław Kaczyński.

Żartował z hasła, którymi przywitano go już w trakcie jego wystąpień w innych miastach, czyli „precz z kaczorem dyktatorem”. Nawiązał tym samym do medialnych przekazów TVP i TVN. – Każdy z nas, każdy z obywateli Rzeczpospolitej jest pod wpływem dwóch strumieni informacji. Jeden z nich opisuje sytuację w Polsce taką, jaka ona jest, a drugi opisuje jakiś inny kraj, kraj dyktatury – mówił i dodał z uśmiechem: – Gdyby uwzględnić ten przekaz, to macie państwo bardzo rzadką okazję spotkać się z dyktatorem. Kaczyński zapowiedział też, że PiS pracuje nad tym, żeby dotrzeć do jak największej liczby Polaków.

Oprócz uderzania w opozycję mówił też o przyszłości regionu. – Trzeba zadać sobie pytanie, czy zapowiedź likwidacji górnictwa do 2049 roku jest aktualna? – mówił i zapowiedział, że PiS ma „plan, aby Śląsk był nowoczesnym regionem, który będzie miał duże ośrodki rozwojowe. Porozumienie z 2021 roku daje możliwość stworzenia Funduszu Restrukturyzacji Śląska”.

Po wystąpieniu prezes PiS odpowiedział na pytania odczytane z kartek. Jeszcze dzisiaj Jarosław Kaczyński odwiedzi Jastrzębie-Zdrój, a jutro Gliwice i Kędzierzyn-Koźle.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*