Reklama

Jakie samochody najczęściej kradną w Katowicach

G. Ż.
Od lat niewiele się w tej sprawie zmienia. Złodzieje nadal najczęściej kradną w Katowicach samochody niemieckich marek Audi i BMW. Na trzecim miejscu znajduje się Mazda.

Z danych Komendy Miejskiej Policji wynika, że w 2018 roku w Katowicach skradzionych zostało znacznie mniej samochodów niż w roku 2017 (155 – 234). Istotnie wzrosła też wykrywalność sprawców, z 17,6 do 28,3%. Wpływ na tak dobry wynik miało m.in. rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżą samochodów. Zatrzymanych zostało w sumie 12 sprawców, którzy usłyszeli łącznie 166 zarzutów kradzieży i paserstwa pojazdów, włamań do obiektów oraz oszustw polegających na wyłudzeniu odszkodowań. Policja odzyskała 16 skradzionych pojazdów o łącznej wartości 1,2 mln zł.

Wśród kradzionych w Katowicach aut na pierwszym miejscu znajdują się modele Audi (A4, A6) ora BMW (seria 1, 3, 5). To niechlubne podium zamyka Mazda.

Co ciekawe, w 9 przypadkach okazało się, że do żadnej kradzieży nie doszło, a celem zgłoszenia rzekomego przestępstwa była próba wyłudzenia odszkodowania AC.


Tagi:

Komentarze

  1. Cbd 10 lutego, 2019 at 3:35 pm - Reply

    A jak z wykrywalnoscią? Nie ma informacji na ten temat?

  2. Mathiu89 10 lutego, 2019 at 10:07 am - Reply

    Uwaga, na parkingu pod NOSPRem często kradną części auta. Raz miałem zaparkowany samochód na tym dużym parkingu i ukradli mi znaczek (emblemat) z auta. Kolejnym razem w odstępstwie kilku miesięcy kiedy zacząłem parkować na ul. Góreckiego (przy tych familokach) jakiś złodziej ukradł kolejne części z auta, tym razem szkoda była dużo większa bo naprawa jej kosztowała prawie 3 tyś. złotych.

Dodaj komentarz

*
*