Reklama

Jakie opony wielosezonowe kupić? Przegląd najlepszych modeli

Opony wielosezonowe to bardzo zróżnicowany wewnętrznie segment rynku ogumienia. Osoby, które chcą wybrać jak najlepsze produkty w ramach budżetu, którym dysponują, często szukają porad w internecie. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, dobrze trafiłeś. Oto 5 wartych uwagi modeli opon całorocznych.

Nokian Seasonproof – opony całoroczne na długie przebiegi

Producenci opon całorocznych polecają zazwyczaj swoje wyroby kierowcom, którzy nie pokonują rocznie zbyt dużych dystansów. Dla tych, którzy jeżdżą dużo, stworzone są opony dopasowane do konkretnego sezonu. Swego rodzaju wyjątkiem w swoim segmencie są opony Nokian Seasonproof dostępne na https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-seasonproof. Są to opony całoroczne, którym niestraszne są duże przebiegi, gdyż charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością bieżnika. Jednocześnie opony te dysponują niskimi oporami toczenia, pozwalającymi na redukcję zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów przez pojazd.

Największym atutem opon Nokian Seasonproof jest jednak ich wszechstronność – wysokie osiągi i bezpieczeństwo w każdych warunkach, osiągane dzięki innowacyjnej technologii wykonania o nazwie Season Sense. Łączy ona autorskie rozwiązania Nokiana w zakresie lameli, designu bieżnika i mieszanki gumowej.

Goodyear Vector 4Seasons G2 – trakcja w każdych warunkach

Inną propozycją z sektora opon całorocznych klasy premium jest model Goodyear Vector 4Seasons G2. Są to opony, których twórcy postawili sobie za cel opracowanie bieżnika niezawodnego o każdej porze roku. Finalny efekt to technologia Weather Reactive, zdolność opon do dostosowywania się do zmiennych warunków atmosferycznych. Jest to możliwe za sprawą podziału bieżnika na strefy, z których każda odpowiada za pracę w innych warunkach drogowych. Opona Goodyear Vector 4Seasons G2 wyróżnia się także niskimi oporami toczenia, co pozwala zaklasyfikować ją do grona opon ekologicznych i ekonomicznych.

Michelin CrossClimate 2 – wyjątkowe opony całoroczne

Osoby poszukujące opon o bardzo wysokich parametrach w okresie letnim, które można także bezpiecznie użytkować zimą, powinny wziąć pod uwagę model Michelin CrossClimate 2. Są to nietypowe opony w segmencie całorocznym, ponieważ konstrukcyjną bazę dla nich stanowią opony letnie, a nie zimowe (jak w przypadku zdecydowanej większości modeli całorocznych). Opony Michelin CrossClimate 2 wyróżniają się przede wszystkim znakomitym zachowaniem na mokrej nawierzchni. Dzięki innowacyjnej konstrukcji lameli spisują się także solidnie na śniegu. Cyfra dwa w nazwie wskazuje na drugą generację produktu, która jeszcze poprawia wysokie parametry pierwowzoru, który zebrał (i nadal zbiera) znakomite opinie na rynku.

Falken EuroAll Season AS210 – całoroczne opony klasy średniej

Świetną propozycją dla osób, które szukają kompromisu w zakresie ceny i możliwości opon całorocznych są opony Falken EuroAll Season AS210. Model ten reprezentuje klasę średnią, co oznacza, że jest dostępny w przystępnej cenie, a przy tym oferuje solidną jakość i sprawdzone na rynku rozwiązania. Opony Falken EuroAll Season AS210 wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w zakresie jazdy i hamowania na śniegu i lodzie, niskimi oporami toczenia i długą żywotnością. Opinie użytkowników wskazują, że opony te są dobrze przystosowane do eksploatacji w klimacie umiarkowanym, panującym w Europie Środkowo-Wschodniej. Wielu kierowców zwraca uwagę także na niski poziom emitowanego hałasu, co przekłada się na wysoki komfort jazdy.

Opony całoroczne na każdą kieszeń – Dębica Navigator 3

Czy za niewielkie pieniądze da się kupić solidną oponę wielosezonową? Odpowiedź brzmi – tak, a znakomitym przykładem jest model Dębica Navigator 3. Jest to opona polskiej marki, reprezentującej segment budżetowy, która jednak niejednokrotnie udowodniła, że potrafi produkować bardzo dobrej jakości opony przystosowane do eksploatacji w klimacie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dębica Navigator 3 bazuje na sprawdzonych koncepcjach, wdrażanych przez innych producentów, w tym także reprezentantów klasy premium. Mamy tu zatem wzór bieżnika układający się w literę V, wielokierunkowe krawędzie zapewniające dobrą przyczepność (także na śniegu) oraz polimerową mieszankę zapewniającą podwyższoną odporność na zużycie. Ta ostatnia cecha czyni z opony Dębica Navigator 3 produkt wysoce ekonomiczny. Wydając stosunkowo niewiele pieniędzy, otrzymujemy bowiem trwałą oponę, którą można eksploatować przez cały rok.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*