Reklama

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Dobrzy pracownicy są w cenie. Brak dostatecznej liczby specjalistów z wieloletnim doświadczeniem sprawia, że niełatwo o ich przyciągnięcie do firmy. Jak znaleźć dobrego pracownika?

Pracodawcy funkcjonujący w specyficznych branżach mają problem. Gdy pojawia się u nich potrzeba poszerzenia zespołu, w grę wchodzić mogą jedynie wysoko wykwalifikowani fachowcy, mający już doświadczenie w danej dziedzinie. Wąskie specjalizacje powodują duże trudności z zatrudnieniem odpowiednich osób. Zazwyczaj dodatkowe szkolenia wymagają dodatkowych środków, a także zajmują czas, który można by poświęcić na wykonywanie zleceń. Jak zatem postępować, aby w końcu znaleźć odpowiedniego specjalistę, który wniesie do firmy swoje umiejętności?

Odpowiednio obsadzona praca – ogłoszenia w Internecie to pierwszy krok

Pierwszym i podstawowym krokiem do zakomunikowania światu, że istnieje potrzeba zatrudnienia odpowiedniego człowieka, są ogłoszenia praca w danej branży ma swoją specyfikę, więc oferta musi uwzględniać wyszczególnienie obowiązków i wymagań stawianych przed kandydatem. W przypadku poszukiwania specjalisty bardzo mile widziane jest podanie widełek płacowych. Osoby rozchwytywane w swoim fachu na pewno nie potraktują poważnie ogłoszenia bez przynajmniej nakreślonych możliwości płacowych pracodawcy. Ważne jest również określenie formy współpracy, czy to na zasadzie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, czy B2B.

Dlaczego warto postawić na ogłoszenia publikowane w Internecie?

Tradycyjne formy publikacji ogłoszeń o pracę, na przykład te publikowane w prasie drukowanej, mocno straciły na znaczeniu, a przez niektórych uważane są wręcz za archaiczne. Uwaga potencjalnych pracowników już dawno przeniosła się do Internetu. Jeśli chodzi o skuteczne ogłoszenia, oferty pracy powinny odpowiadać na podstawowe pytania przyszłych pracowników. Dotyczą one m.in. zakresu obowiązków, czasu pracy, warunków pełnienia zadań, możliwości pracy zdalnej, kwestii benefitów pozapłacowych czy ubezpieczeniowych. Dla wielu bardzo istotne jest to, aby kwestie finansowe zostały wstępnie poruszone już na etapie ogłoszenia. Niektórzy pracownicy mogą celowo omijać oferty ich pozbawione. Z perspektywy osoby zatrudniającej się w firmie takie pełne ogłoszenie jest wyrazem szacunku do kompetencji i czasu potencjalnego pracownika.

Sposób przekazywania CV i portfolio – jak dobrze to zorganizować?

Kandydaci na dane stanowisko muszą mieć możliwość wygodnego i bezpiecznego przesyłania danych osobowych, CV czy portfolio wykonanych prac. W tym celu dobrze jest udostępnić specjalny formularz kontaktowy. Wiele serwisów specjalizujących się w publikacji ofert o pracę bazuje na zautomatyzowanych, sprawnie działających rozwiązaniach. Są one wygodne zarówno z perspektywy przyszłego pracownika aplikującego o pracę, jak też rekrutera z działu HR czy pracodawcy. Warto pomyśleć o zorganizowaniu odpowiednich metod przesyłania informacji od kandydatów, niezbędnych do przeprowadzenia rekrutacji.

Jak szybko znaleźć nabywcę na mieszkanie lub inne towary? Krótki poradnik

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*