Reklama

Jak wybrać butelkę do karmienia niemowlaka karmionego piersią?

Wyobrażasz sobie macierzyństwo bez butelki do karmienia? My też nie! Jeżeli na co dzień karmisz brzdąca piersią, nie musisz przechodzić na mleko modyfikowane. Śmiało wróć do pracy czy wyjdź na miasto z koleżanką! Wystarczy, że wcześniej przy pomocy laktatora odciągniesz pokarm, a następnie przelejesz mleko do butelki i gotowe. Jaka butelka dla noworodka karmionego piersią będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Wszystkiego się dowiesz!

Jakie butelki dla noworodka są warte twojej uwagi

W sieci czy sklepach stacjonarnych znajdziesz mnóstwo różnych butelek z przeróżnymi końcówkami, smoczkami i pojemnościami. Dla niemowlaka sprawdzi się butelka 100-120 ml, jako że je on często, ale w niewielkich porcjach. Idealna będzie butelka jak pierś, czyli ta, która do złudzenia przypomina brodawkę mamy. Butelki do karmienia możesz kupić np. w sklepie internetowym BabyBoom. Producenci często oferują dodatkowe akcesoria oraz stawiają na kompatybilność. Oznacza to, że np. butelka marki Medela będzie pasowała do laktatorów czy podgrzewaczy tego samego producenta. Jeśli więc potrzebujesz dobrać odpowiednią butelkę do laktatora, to warto odwiedzić sklep babyboom.net.pl –  https://babyboom.net.pl/category/karmienie-dziecko-butelki.

Jaką pojemność powinny mieć butelki do karmienia dla niemowlaków?

Małe dzieci, jak już wyżej wspominaliśmy, nie jedzą dużo. Spokojnie wystarczy wam więc butelka o pojemności 100 ml lub 120 ml. Zwróć uwagę na to, aby była ona antykolkowa i wykonana z bezpiecznych materiałów, wolnych od Bisfenolu A. W końcu jest to coś, co maluszek będzie wkładał do buzi i z czego będzie jadł. Butelki do karmienia sprowadzane z Chin, bez odpowiednich atestów to zdecydowanie produkty, których musisz się wystrzegać i omijać je szerokim łukiem.

Jaka butelka dla niemowlaka będzie idealna? Marki, które pokochały mamy!

Wśród czołowych marek królują z pewnością firmy takie jak Medela, Avent, Medical Lovi oraz Canpol. Są one nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale i starannie wykonane. Dzięki ich popularności nie tylko znajdziesz je w dużej ilości sklepów, ale i dokupienie akcesoriów, wymiennych końcówek czy smoczka, będzie banalnie proste.

Butelka jak pierś – dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Butelki do karmienia przydają się nie tylko tym mamom, które wracają do pracy czy chcą odrobiny wolności i relaksu poza domem, ale także i u tych kobiet, które nie chcą karmić piersią. Oczywiście ani w pierwszej, ani w drugiej opcji nie ma nic złego. Warto jednak zakupić butelkę, która przypominać będzie pierś mamy, dzięki czemu nie zaburza się maluszkowi naturalnego odruchu ssania. Sprawdzi się więc zarówno u brzdąców na co dzień karmionych piersią, jak i tych od początku karmionych butelką.

Butelka Medical Lovi 150 ml + smoczek

Jak dbać o butelki do karmienia?

Oczywiście po każdym podaniu pokarmu, konieczne jest dokładne umycie butelki oraz użycie sterylizatora. Zwróć więc szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej butelki, czy nie ma ona żadnych zakamarków, które później byłyby bardzo ciężkie do wyczyszczenia. Nie zawsze możesz używać zmywarki. Nietypowe kształty nie są więc wskazane – im prostsza butelka, tym lepiej dla ciebie i twojego dziecka. Do sterylizacji możesz używać sterylizatora lub użyć po prostu garnka z wrzącą wodą. Oczywiście specjalne urządzenie jest wygodniejsze i szybsze.

Pamiętaj, że butelki do karmienia możesz używać dłużej, natomiast sam smoczek wymieniać powinno się co około 3 miesiące, o ile wcześniej nie zauważysz na nim pęknięć, dziur czy innych zniszczeń. Postaw więc na marki, które mają smoczki w swojej ofercie i są one łatwo dostępne. Kupowanie nowej butelki co każdą wymianę smoczka może okazać się kosztownym przedsięwzięciem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*