Reklama

Są pieniądze na wymianę pieców. Można dostać 10 tys. zł

Szymon Kosek
Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca na bardziej ekologiczny? Jak zadbać o odpowiednią wentylację mieszkania? Będzie można się tego dowiedzieć na spotkaniach z pracownikami wydziału kształtowania środowiska Urzędu Miasta Katowice.

Podobne spotkania odbywały się już w październiku. Podobnie jak wtedy, tematem będzie ekologiczne i oszczędne ogrzewanie. Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy w przyszłości planują wymianę pieców na bezpieczniejsze dla środowiska  Urząd miasta może udzielić na ten cel dofinansowania w wysokości do 10 tys. złotych (80% kosztów inwestycji).

Spotkania będą odbywać się w godz. 17.00 – 18.30 na terenie całych Katowic. Poprowadzą je pracownicy wydziału kształtowania środowiska urzędu miasta. Będą też obecni przedstawiciele straży miejskiej i Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego. Na niektórych pojawią się też przedstawiciele Tauron Ciepło Sp. z o.o. i Zakładów Energetyki Cieplnej S.A.

Pierwsze spotkanie 16 lutego w Domu Parafialnym przy ul. Związkowej 20. Więcej informacji, w tym terminy i miejsca kolejnych spotkań, na stronie urzędu miasta.

W latach 2018-2027 Urząd Miasta Katowice chce przeznaczyć na wymianę pieców łącznie 100 mln złotych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*