Reklama

Jak nagradzać dziecko za dobre oceny na świadectwie?

Koniec roku szkolnego już za kilka dni. Ten rok ze względu na pandemię był wyjątkowo trudny. Przez większość roku szkolnego nasze dzieci uczyły się zdalnie. Na szczęście na kilka tygodni przed końcem roku uczniowie wrócili do szkół. To było wszystkim bardzo potrzebne.

Gdy nasze dziecko przynosi świadectwo, które nam się podoba, pragniemy wyrazić radość z sukcesu dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, czy nagradzać dziecko za oceny. Nauka to obowiązek naszej pociechy. Dziecko musi wiedzieć, że nie prezent jest najważniejszy i nagroda nie jest powodem, dla którego warto się uczyć. Nie uczymy się też dla rodziców, uczymy się przede wszystkim dla siebie.

Jednak nagrody za dobre oceny na świadectwie pozwolą dziecku jeszcze bardziej cieszyć się ze swojego całorocznego wysiłku i ze swoich sukcesów. Dziecko czuje się też docenione przez rodziców czy przez dziadków. Z prezentami za dobre wyniki w nauce nie należy jednak przesadzać.

Zabawki

Nagrody za dobre oceny na świadectwie nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Najmłodszym uczniom można podarować zabawki kupione np. w sklepie internetowym bee.pl, klocki, puzzle. W ciągu roku szkolnego dzieciom często brakuje czasu na układanie skomplikowanych zestawów klocków. W wakacje uczeń będzie miał nieograniczoną ilość czasu na realizację najbardziej wymagających zadań. W układanie może zaangażować się cała rodzina.

Dobrym pomysłem na nagrodę są gry planszowe. To również sposób na wspólne spędzenie wolnych chwil np. w czasie letnich, deszczowych dni.

Książki

Nagrodą za dobre wyniki w nauce może być książka zgodna z zainteresowaniami dziecka i dostosowana do jego wieku. Można wybrać książki, które są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży, można też wybierać spośród książek przyrodniczych, podróżniczych, przygodowych.

Sprzęt sportowy

W czasie roku szkolnego nasza pociecha wiele godzin dziennie spędziła przy biurku i przed komputerem. Wakacje to czas, kiedy warto zachęcać dziecko do ruchu na świeżym powietrzu. Jeżeli nasze dziecko marzy o rolkach, wrotkach czy deskorolce, to dobry czas, żeby podarować dziecku taki sprzęt. Trzeba tylko kierować się wiekiem dziecka, jakością sprzętu i jego przeznaczeniem.

Nagrody niematerialne

Nagradzanie dziecka nie musi być materialne. Mogą to być słowa pochwały lub zrobienie czegoś razem, np. wspólna wycieczka, wyjazd za miasto, wyprawa rowerowa, piknik, wyjście do kina, na koncert czy na lody.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*