Reklama

Jak nadać paczkę w firmie kurierskiej?

Przesyłki kurierskie to obecne bardzo popularny sposób przesyłania różnego rodzaju paczek nie tylko między firmami czy firmą a indywidualnym klientem, lecz także między osobami prywatnymi. Wielu z nas coraz częściej wykorzystuje usługi kurierskie. Jak szybko i bez problemu zamówić kuriera?

Tani kurier – jak nadać paczkę?

Przesyłki kurierskie proponuje dzisiaj na rynku co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście różnych firm. Mamy do dyspozycji mniej lub bardziej znane firmy specjalizujące się w dostawach. Nadawcę prywatnego, firmowego zresztą też, interesuje przede wszystkim tani kurier. Zanim więc w pośpiechu zdecydujesz się na zamówienie kuriera z pierwszej firmy, jaka przyjdzie ci na myśl, sprawdź stawki, jakie ona proponuje. Wielu usługodawców reklamuje swoje usługi kurierskie jako tanie, ale w porównaniu z konkurencją okazuje się, że nie zawsze reklama zgadza się z rzeczywistością. Warto więc sprawdzić, czy tania paczka rzeczywiście jest tania. Niektórzy kurierzy mają konkretne przedziały paczek, które dzielą się na małe, średnie i duże. Na stronie lub w aplikacji takiego kuriera masz wyraźnie podane maksymalne wymiary paczki mieszczącej się w danym przedziale. Dzięki temu zamawiając profesjonalne usługi kurierskie, od razu wiesz, ile zapłacisz za przesyłkę. Możesz także skorzystać ze stron porównujących koszty doręczenia przesyłki. Najczęściej w porównaniach tych bierze się jednak pod uwagę wagę paczki, a warto pamiętać, że w przypadku wielu kurierów znaczenie mają także wymiary.

Jak przygotować przesyłki kurierskie?

Wysyłanie paczek nie musi być skomplikowanym zadaniem.

· Wybierz odpowiednie opakowanie na wysyłaną rzecz – możesz to być karton, większą koperta, odpowiednia torba foliowa, ważne, aby opakowanie zostało dobrane do wysyłanego przedmiotu.

· Przygotowując zarówno przesyłki zagraniczne, jak i krajowe, pamiętaj o odpowiednim ich zabezpieczeniu. Być może do kartonu potrzebne będzie dodatkowe wypełnienie albo przedmiot warto zabezpieczyć specjalną folią ochroną.

· Dokładnie zaklej paczkę. Jeśli jest ona delikatna, zaznacz to w zamówieniu, jak i na opakowaniu paczki. Tani kurierzy mają wiele plusów, natomiast pamiętaj, że paczki przewożone są bardzo szybko, jeśli nie zaznaczysz potrzeby specjalnego obchodzenia się z paczką, ryzykujesz, że może zostać ona uszkodzona w transporcie.

Odpowiednio przygotowaną i zaklejoną paczkę musisz teraz nadać. Zadanie to wcale nie musi okazać się skomplikowane.

Zamów kuriera szybko i wygodnie

Każdy kurier ma nieco inny sposób zamawiania swoich usług. Inne zasady obowiązują klientów indywidualnych, inne klientów biznesowych. Wielu klientów indywidualnych bardzo sobie ceni możliwość zamówienia kuriera za pomocą łatwego formularza, który trzeba wypełnić na stronie albo w aplikacji.

· Potrzebne są na początek informacje, jak ma zostać dostarczona przesyłka – czy np. z Paczkomaty do Paczkomaty, czy z Paczkomaty do konkretnej lokalizacji, punktu odbioru paczek. Od tego często zależy cena usługi.

· Kolejna bezcenna informacja to wielkość paczki, ewentualnie jej waga. Tutaj sposób wyceny zależy od firm kurierskich i obowiązujących w każdej z nich zasad.

· Niezbędny jest oczywiście adres nadania i dostarczenia. Dzisiaj coraz częściej łatwa wysyłka zakłada podanie telefonu i adres e-mail nadawcy i odbiorcy, którzy są informowani na bieżąco, co dzieje się z paczką i kiedy dotrze ona do miejsca docelowego. Znaczenia tutaj nie ma rodzaj przesyłki, forma nadania – takie ułatwienie zaś ceni sobie bardzo wielu klientów.

· Kurierzy dążą cały czas do ograniczenia zbędnych formalności, dlatego wszystkich potrzebnych zgód także możesz udzielić online.

Tania paczka i szybka dostawa

Ograniczenie formalności, uproszenie modelu wyceny, a także wprowadzenie możliwości samodzielnego wygenerowania etykiety, jej wydruku i przygotowania paczki z naklejoną etykietą znacznie upraszcza cały proces nadania przesyłki. Paczkę dzisiaj można nadać właściwie z dowolnego miejsca, a atrakcyjne ceny usług kurierskich coraz częściej do tego zachęcają. Przesyłkę coraz częściej możesz także opłacić samodzielnie w domu, wydrukować etykietę i… poczekać na kuriera albo samodzielnie nadać np. w Paczkomacie. To ostatnie rozwiązanie Polacy pokochali już dawno, natomiast w okresie pandemii i chęci maksymalnego ograniczenia kontaktów społecznych taka forma nadawania przesyłek okazała się bezcenna. Dzisiaj także coraz więcej osób przekonuje się, że korzystanie z usług kurierskich za pomocą np. Paczkomatów jest wyjątkowo wygodne. Procedura nadania paczki jest bardzo prosta, nie ma tutaj nic skomplikowanego, a do tego dochodzą atrakcyjne ceny przesyłki oraz brak konieczności drukowania etykiety jeśli nadajemy za pomocą aplikacji. Paczkę można nadać o każdej porze, wtedy kiedy dla ciebie jest to najwygodniejszy moment. Znika nerwowe oczekiwanie na kuriera, stres, czy wszystko jest prawidłowo wypełnione. Dostawa z Paczkomaty do Paczkomaty, a także z Paczkomaty do domu lub firmy zajmuje z reguły mniej niż 48 godzin, najczęściej dostawa trwa dobę, co bardzo podoba się osobom korzystającym z tego rozwiązania.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*