Reklama

Jak i gdzie bezpiecznie kupić złoto w Katowicach?

Złoto powszechnie uchodzi za „bezpieczną przystań”, która chroni nasze oszczędności przed inflacją i negatywnymi skutkami kryzysów. W katowickim salonie Goldenmark metale szlachetne można kupić „od ręki”, w komfortowej i kameralnej atmosferze.

Rosyjska inwazja na Ukrainę nie pozostała bez wpływu również na rynek metali szlachetnych, na którym pojawiła się duża dynamika, a cena złota od ostatnich dni lutego praktycznie stale rośnie. Po złoto fizyczne ruszyli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i zwykli posiadacze kapitału, którzy chcą ulokować oszczędności w „bezpiecznej przystani”, za jaką powszechnie uchodzi ten kruszec.

Dlaczego warto ulokować oszczędności w metalach szlachetnych?

Metale szlachetne to dobra trwałe, które służą budowaniu bezpieczeństwa i ochronie kapitału. Mogą być również efektywnym sposobem na międzypokoleniowy transfer majątku. Złoto chroni przed inflacją oraz negatywnymi skutkami kryzysów, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokój.

Można je kupić pod postacią metalu fizycznego (czyli sztabek i monet) lub różnych form instrumentów opartych na złocie (funduszy ETF czy funduszy spółek wydobywczych). Jednak to przede wszystkim złoto fizyczne służy ochronie kapitału i budowaniu bezpieczeństwa. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie najważniejsze zasady dotyczącego tego, jak i od kogo bezpiecznie kupować złoto.

Gdzie kupić złoto?

Przy zakupie złota fizycznego ważny jest wybór odpowiedniego dostawcy. Warto stawiać na takie firmy, jak Goldenmark – lider dystrybucji złota i srebra lokacyjnego w Polsce, które dysponują siecią stacjonarnych punktów sprzedaży z szeroką ofertą produktów dostępnych w bezpośredniej sprzedaży. To nie tylko kwestia prestiżu, ale też realne koszty, na które może sobie pozwolić jedynie przedsiębiorstwo o dużej płynności finansowej.

Jeden z salonów Goldenmark, w którym metale szlachetne – w postaci monet i sztabek – można kupić „od ręki”, mieści się przy ulicy Młyńskiej 17 w Katowicach. W ofercie można znaleźć także diamenty i kamienie szlachetne oraz szeroką gamę unikatowych produktów kolekcjonerskich, jak luksusowe wydawnictwa artystyczne i wyjątkowa sztuka, wyselekcjonowana przez zespół kuratorów i ekspertów.

Zasady bezpiecznego kupowania złota

Warto pamiętać o tym, że w złoto nie inwestujemy. W złocie oszczędzamy, lokujemy w nim swój kapitał. Ze złota budujemy fundament dla swojego majątku i bezpieczeństwa finansowego. Najlepiej wybierać sztabki i monety z mennic posiadających akredytację LBMA. Daje to pewność, że kupisz kruszec w odpowiedniej wadze, odpowiedniej czystości, a przy tym unikniesz ewentualnych problemów przy późniejszej odsprzedaży.

Kupowanie złota „z drugiej ręki”, czyli od osób fizycznych to niewielkie, ale jednak ryzyko natrafienia na falsyfikat. Wystarczy jedna nieuczciwa osoba, by stracić wielkie pieniądze i oszczędności życia. Jeśli nie masz pewności, że odróżnisz oryginalną monetę bulionową od podróbki oraz że zdołasz zweryfikować certyfikat sztabki, wybierz jednego z dużych, renomowanych dostawców metali szlachetnych.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*