Reklama

Jak bezpiecznie wysyłać paczki w czasie pandemii?

Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo alarmująca i w tym szczególnie trudnym dla nas czasie bardzo ważne jest, by zachowywać wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia niebezpieczną chorobą Covid-19 powinniśmy możliwie ograniczyć bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi i dotyczy to również korzystania z usług kurierskich. Jedną z bardzo bezpiecznych form wysyłania paczek są paczkomaty.

Jak nadać przesyłkę w Paczkomacie?

Aby nadać przesyłkę obsługiwaną za pomocą Paczkomatu wystarczy mieć dostęp do internetu. W tym celu niezbędne jest wypełnienie specjalnego formularza nadania i opłacenie zamówienia online, a następnie wydrukowanie etykiety przewozowej do naklejenia na przesyłkę i dostarczenie paczki do wybranego automatu. Paczkomaty InPost znajdują się w całym kraju – zarówno w największych miastach, jak i w małych miejscowościach.

Paczkę możesz nadać z domu za pośrednictwem serwisu usług kurierskich Furgonetka zrzeszającego oferty największych kurierów. Wystarczy się zarejestrować i zalogować w serwisie, a następnie wypełnić formularz nadania i określić lokalizację Paczkomatu, w którym umieścisz przesyłkę. Możesz wybrać najbliżej zlokalizowany Paczkomat lub automat, który masz po drodze do pracy lub szkoły. Na stronie Furgonetka.pl sprawdzisz zarówno cennik nadań, jak i lokalizacje paczkomatów w Katowicach.

Zalety korzystania z serwisu Furgonetka

Serwis Furgonetka umożliwi ci dopełnienie wszystkich formalności związanych z nadaniem przesyłki – zaadresowanie jej, opłacenie i uzyskanie etykiety przewozowej w wersji do druku, a później też śledzenie drogi paczki w specjalnej aplikacji.

Wśród zalet nadawania przesyłek poprzez serwis Furgonetka można wymienić nie tylko bezpieczeństwo, ale też ogromną wygodę i oszczędność. Dzięki tej metodzie nie musisz się dostosowywać do godzin działania punktów kurierskich – paczki możesz adresować o każdej porze dnia i nocy. Wybór doręczenia do Paczkomatu pozwala ci też uniknąć konieczności stania w kolejce do punktu nadań czy zwalniania się wcześniej z pracy – Paczkomaty działają przez całą dobę, więc możesz do nich dostarczać przesyłki wtedy, kiedy to dla ciebie wygodne. Niska cena nadania jest dopełnieniem korzyści, a bezpieczeństwo doręczenia pozwala ci spokojnie zająć się tym, co ważne.

Jak bezpiecznie wysłać paczkę?

Nadanie do Paczkomatu eliminuje ryzyko zakażenia będącego następstwem kontaktu z osobą chorą, a więc stanowi doskonałą alternatywę dla przekazania przesyłki do rąk kuriera. W ten sposób chronisz nie tylko siebie i swoich bliskich, ale też inne osoby. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przed umieszczeniem przesyłki w Paczkomacie warto włożyć jednorazowe rękawiczki. Jeśli jednak nie możesz dostarczyć przesyłki do Paczkomatu i wybierasz zamówienie kuriera – pamiętaj o stosowaniu maseczki, a paczkę przekaż bez kontaktu dotykowego.

Zarejestruj się w serwisie https://furgonetka.pl/ i nadawaj przesyłki całkowicie bezpiecznie.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*