Reklama

Jak będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Centra handlowe będą pracowały krócej

Redakcja
To pierwsze święta wielkanocne od wejścia w życie nowej ustawy dotyczącej handlu. 31 marca klienci będą mogli zrobić zakupy krócej niż zwykle. Sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14. Jednak jest sporo wyjątków. W centrach handlowych na terenie Katowic lokale usługowe, gastronomiczne i kina będą pracowały w innych godzinach również w pozostałe dni świąt.

Sklepy będą otwarte krócej w Wielką Sobotę. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni obowiązuje od 1 marca. Zgodnie z nią, w sklepy mogą być otwarte do godziny 14. W pozostałe świąteczne dni, 1 i 2 kwietnia, wszystkie mają być zamknięte. 31 marca, czyli w Wielką Sobotę, w katowickich centrach handlowych godziny otwarcia poszczególnych lokali będą różne.

Supersam będzie otwarty od 9 do 14. Jednak sklepy Rossman, Smyk, Empik, Cropp, Reserved, Mohito, House i Sinsay mają być czynne w godzinach 9-13.30. W Galerii Katowickiej wszystkie lokale będą otwarte od 9 do 13. Jednak będzie kilka wyjątków. Stokrotka będzie czynna od 7 do 13.30. Inne będą też godziny otwarcia lokali gastronomicznych. Inne godziny pracy w sobotę będą miały: Pizza Hut (9-14), Sushido (11-18), Starbucks (8-14), Lodomania (9-13).  Z kolei Multikino ma być otwarte w godz. 14-22. Kino będzie też otwarte w tych godzinach w niedzielę, 1 kwietnia. Z kolei w poniedziałek, 2 kwietnia, od 12 do 22. W Lany Poniedziałek otwarta będzie także Pizza Hut (13-21) i Starbucks (10-21). Silesia City Center w Wielką Sobotę również będzie pracowała w godzinach 10-14, ale dużo lokali zamknie się wcześniej. Natomiast lokale gastronomiczne, usługowe i kino Cinema City będą otwarte dłużej. Pełna lista sklepów jest dostępna TUTAJ. W poniedziałek wszystkie sklepy będą zamknięte, a we wtorek otwarte będzie kino oraz gastronomia. 3 Stawy będą miały jednakowe godziny otwarcia wszystkich lokali. W sobotę centrum handlowe będzie otwarte w godz. 9-13. Sklep Auchan od 7 do 13, a Fitness Academy od 8 do 15. Niedziela będzie dniem wolnym od pracy, a w poniedziałek będzie czynna jedynie siłownia w godz. 11-20.

Ostatnie świąteczne zakupy w sklepach sieci Lidl i Biedronka klienci będą mogli również robić krócej niż zwykle. W Wielką Sobotę sklepy Lidla będą czynne do 12.30, a Biedronki do 13.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*