Reklama

Ile kosztują domy w Katowicach? Jakich domów szukają kupujący?

Katowice bez wątpienia możemy zaliczyć do najprężniej rozwijających się ośrodków miejskich w naszym kraju. Droga, jaką miasto przebyło na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jest tak ogromna, że nawet jego mieszkańcom z trudem przychodzi znalezienie elementów sprzed przebudowy urbanistycznej. Sytuacja ta, naturalnie, bezpośrednio odbija się na rynku nieruchomości. Jak prezentują się ceny domów w Katowicach i które nieruchomości kupujemy najczęściej?

Nieustannie rosnący rynek

Pomimo wielkich przemian, jakie Katowice przeszły na przestrzeni ostatnich lat, miasto nie zatrzymuje się w rozwoju. Nieustannie powstają w nim nowe inwestycje, takie jak choćby sieć biurowców DL Invest Group czy budowany właśnie 66-metrowy TDJ Estate. Tego typu projekty naturalną koleją rzeczy przyczyniają się do powstania znaczącej ilości nowych miejsc pracy, co z kolei przekłada się na rosnącą popularność Katowic jako miejsca zamieszkania.

I choć z uwagi na infrastrukturę miasta domy w Katowicach cieszą się mniejszym powodzeniem niż położone w śródmieściu mieszkania, osoby chcące zakosztować nieco większej niezależności pozostając w obrębie stolicy Śląska wciąż mają dość bogaty wybór ofert.

Różne ceny nieruchomości na terenie aglomeracji śląskiej

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto jednak zastanowić się, na ile zależy nam na zakupie domu mieszczącego się dokładnie w Katowicach. Ze względu na dość specyficzne rozplanowanie aglomeracji śląskiej, jesteśmy w stanie nabyć podobną nieruchomość w jednym z miast ościennych, płacąc za jej metr kwadratowy przeciętnie 400 zł mniej. Tarnowskie Góry, Gliwice czy Chorzów oddają do naszej dyspozycji nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach, przy czym komunikacja pomiędzy wspomnianymi miejscowościami a centrum Katowic odbywa się na podobnej zasadzie co przejazd pomiędzy nieznacznie oddalonymi od śródmieścia dzielnicami Krakowa czy Warszawy.

Za 1 metr kwadratowy domu w stanie deweloperskim mieszczącym się w Katowicach zapłacimy około 4000 zł, podczas gdy podobna nieruchomość mieszcząca się w jednym z miast ościennych będzie nas kosztować średnio 3600 zł. Kwota ta może jednak znacząco różnić się w zależności od naszych oczekiwań. Żeby zaznajomić się z realnymi ofertami sprzedaży, warto sprawdzić domy w Katowicach na morizon.pl. W ten sposób, uściślając swoje oczekiwania, szybko zapoznamy się z interesującymi nas ofertami oraz wybierzemy tę, która okaże się najbardziej korzystna.

Rynek wtórny – okazja do tańszego zakupu nieruchomości

Katowice są jednym z tych obszarów naszego kraju, w których różnice pomiędzy cenami rynku pierwotnego oraz wtórnego nieruchomości są najbardziej widoczne. Spowodowane jest to w dużej mierze obfitym rynkiem zbytu nieruchomości „z drugiej ręki” oraz zauważalnymi różnicami w standardzie nowych oraz leciwych budynków.

Niemniej jednak, zachowując wytrwałość oraz korzystając z odpowiednich narzędzi, jesteśmy dzięki temu w stanie znaleźć nieruchomość, która odnowiona niewielkim kosztem posłuży nam przez długie lata. Przechodząc pod adres https://gratka.pl/nieruchomosci/domy/katowice możemy zapoznać się z najnowszymi ofertami sprzedaży domów na terenie Katowic oraz wybrać spośród nich te, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*