Reklama

Hotel nad Rawą już w stanie surowym. Będzie gotowy do końca roku

Redakcja
Hotel Qubus, który powstaje przy ul. Moniuszki, tuż nad Rawą, osiągnął już docelową wysokość. Obiekt ma zostać udostępniony gościom przed końcem tego roku. Jest już gotowy pokój testowy.

Budowa Hotelu Qubus w Katowicach rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Niedługo później przyszła pandemia i wszystkie projekty hotelowe w Katowicach zostały przerwane. Jako pierwszy i jedyny, jesienią 2022, prace budowlane, zawieszone w lipcu 2020 roku, wznowił inwestor hotelu Qubus.

 

Przed przerwą wykonawca wybudował poziom “0” z parkingiem podziemnym. Później prace postępowały bardzo szybko. Dzisiaj gotowa jest już cała bryła 7-kondygnacynego budynku przypominającego trójkąt.

To będzie 12 hotel tej marki w Polsce. Powierzchnia całkowita 4-gwiadkowego Qubus Hotel Katowice wyniesie 5 500 m kw. W środku znajdzie się 97 pokoi, lobby, restauracja z barem (na parterze), sale bankietowo-konferencyjne i strefa fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę.

Na początku marca w podziemiach Qubus Hotel Głogów zakończyła się budowa prototypowego pokoju dla katowickiego hotelu. To rzeczywistych rozmiarów pokój, który jest dokładnym odwzorowaniem docelowego pomieszczenia w hotelu.

Naszym celem przy budowie pokoju testowego jest sprawdzenie wszystkich zaprojektowanych tam elementów. Chcemy mieć pewność, że wszystkie meble, dodatki, przestrzenie, czy nawet kolorystyka i oświetlenie, które w nim zaprojektowaliśmy, będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych przyszłych gości. W tym momencie specjaliści Qubus Hotel z różnych działów, sprawdzają każdy szczegół, a zatem wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, trwałość użytych materiałów, przestrzeń w łazience. Zgłoszone przez pracowników uwagi są zbierane i pomogą nam wprowadzić odpowiednie zmiany i udoskonalenia jeszcze przed zakończeniem budowy – mówi Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny w sieci Qubus Hotel.

Większość z 97 pokojów stanowić będą pokoje 2-osobowe. Tych 1-osobowych będzie 13. Będzie też jeden apartament. Wszystkie pokoje wyposażone zostaną w klimatyzację, a okna wychodzące na ulicę będą specjalnie wyciszone. Qubus Hotel Katowice będzie miał 4 gwiazdki.


Tagi:

Komentarze

 1. prawie.sanatorium 10 kwietnia, 2023 at 6:08 pm - Reply

  Kiedy zjadą kuracjusze żeby odetchnąć nad rzeczką?

  • Taki sobie 17 kwietnia, 2023 at 12:14 pm Reply

   Już sama możliwość inhalacji nad Rawą powinna dać prawo temu hotelowi do 5 gwiazdki. Przecież to atrakcja nie mająca sobie równych. Chyba żaden inny hotel nie stoi w lepszej lokalizacji.

 2. Sk 10 kwietnia, 2023 at 8:54 am - Reply

  he he latem zapach z Rawy bezcenny 🙂

 3. ben 9 kwietnia, 2023 at 11:53 am - Reply

  Taras z widokiem na Rawę… Brzmi zachęcająco.

Dodaj komentarz

*
*