Reklama

Hala za 13 mln zł jest gotowa, ale jeszcze nie otwarta

Ł. K.
Hala przy szkole ogólnokształcącej w Brynowie jest już gotowa. Prace budowlane dobiegły końca, ale na otwarcie uczniowie muszą jeszcze poczekać. W inwestycji za 13 mln zł brakuje sprzętu.

Uczniowie i mieszkańcy mają wkrótce korzystać z nowej hali przy ul. Mikołowskiej. Jej budowa rozpoczęła się nieco ponad rok temu, w październiku 2017 roku. Obiekt, który został połączony z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 jest gotowy. Na hali będzie można grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. W środku powstały dwie trybuny na 160 miejsc. Poza tym szatnie, sala do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej oraz siłownia. Jak informuje miasto, do końca listopada mogą potrwać odbiory budowlane. Dobrze widoczna z ulicy hala będzie jednak otwarta nieco później. Miasto już po raz trzeci ogłosiło przetarg na dostawę sprzętu takiego jak maty, bieżnie i wioślarze. Jednak do tej pory nie udało się wybrać dostawcy. Jedna z ofert spełniała wszystkie wymagania oprócz ceny. Wykonawca zażyczył sobie prawie 200 tys. zł więcej niż na ten cel chciały przeznaczyć Katowice. W tym tygodniu, 16 listopada, upłynie termin składania ofert w kolejnym przetargu. Wszystko wskazuje na to, że hala zostanie otwarta na przełomie 2018 i 2019 roku. Ma ona być dostępna nie tylko dla uczniów ZSTiO nr 2, ale również piłkarzy KS Rozwój i mieszkańców. Koszt inwestycji to ok. 13 mln zł. Z czego 2,5 mln zł wyłożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Tagi:

Komentarze

  1. Kibic 15 listopada, 2018 at 10:11 am - Reply

    FutureNet Imperium Katowice występujący w 1 lidze piłki ręcznej Kobiet również czeka na tą hale.
    Po fenomenalnym starcie w 2 lidze rok temu i komplecie zwycięstw zespół awansował pewnie do 1 ligi i jako beniaminek spisuje się bardzo dobrze. Obecnie plasuje się na 4 miejscu ze stratą 3 pkt do lidera.
    Taki klub jak Imperium Katowice powinien występować na obiekcie godnym 1-szo ligowca.

Dodaj komentarz

*
*