Reklama

Górka w Parku Kościuszki gotowa na zimę. Być może uda się ją naśnieżyć

Redakcja
Ciesząca się ogromną popularnością górka w Parku Kościuszki jest przygotowana na sezon zimowy. Zakład Zieleni Miejskiej czeka na odpowiedni moment, żeby uruchomić armatkę.

Prognozy przewidują, że w ten weekend temperatura spadnie i pojawią się opady śniegu. W Katowicach nie powinny one być  intensywne, ale w końcu nie będzie to deszcz zmieszany ze śniegiem. W niedzielę w ciągu dnia temperatura ma się wahać od -1°C do -3°C. Dlatego Katowice już w piątek przygotowywały się na zmianę aury. Zakład Zieleni Miejskiej zabezpieczył górkę siatką ochronną. Być może uda się wytworzyć odpowiednią warstwę śniegu nawet przy niewielkich opadach. Wszystko zależy od temperatury. – Aby rozpocząć naśnieżanie górki temperatura powietrza nie może wynosić więcej niż -5°C, a aby ten śnieg się utrzymał, to przez kolejne kilka dni nie powinna przekroczyć 0°C – informuje Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej. Tak zimno nie będzie, ale, kiedy już zrobi się odpowiednia temperatura, to ZZM uruchomi armatkę. Na razie zakład prosi o to, żeby do czasu odpowiedniego naśnieżenia nie korzystać z toru i górki, żeby ich nie uszkadzać.

Informacja o uruchomieniu górki zostanie podana w mediach społecznościowych na profilach miasta oraz Zakładu Zieleni Miejskiej i MOSiR.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*