Reklama

Głębokie wykopy w Parku Kościuszki

Redakcja
W południowo-wschodniej części Parku Kościuszki rozpoczęły się prace ziemne, związane z wymianą sieci ciepłowniczej. Inwestycja Tauronu Ciepło potrwa kilka miesięcy. W tym czasie niewielkie fragmenty parku będą ogrodzone i wyłączone z użytkowania.

Prace realizujmy własnymi siłami. Duża część robót ziemnych przebiega przy Parku Kościuszki, dlatego zwracamy szczególną uwagę na to, aby w żaden sposób nie ucierpiał drzewostan. Zadbaliśmy także o nadzór dendrologiczny nad inwestycją – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło.

Prace, które trwają obecnie w pobliżu cmentarza żołnierzy radzieckich, realizowane będą etapami. Wraz z postępem prac ziemnych i montażowych ogrodzenie placu budowy będzie sukcesywnie przenoszone. Roboty prowadzone będą co najmniej na dwóch etapach równolegle. Prace ziemne będą postępowały w kierunku ulicy Kościuszki, jak i Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wyzwolenie”. Z końcem sierpnia zaplanowane zostały roboty przewiertowe pod ulicą Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ulicą Gawronów.

Zakończenie wszystkich prac związanych z tą inwestycją, Włącznie z pracami odtworzeniowymi, przewidziano do końca 2022 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*