Reklama

GKS Katowice dostanie kolejne 2 mln z budżetu miasta

Fot. Maciej Jarzębiński/archiwum.

Grzegorz Żądło
Studnia bez dna znowu pochłonie kolejne miliony. Niedawno pisaliśmy, że GKS Katowice dostanie kolejne miliony z budżetu miasta. Nie było jeszcze wiadomo ile, ale teraz już wiemy. Tym razem zarząd GKS Katowice poprosił o 2 mln zł na bieżącą działalność. Prezydent Katowic zgodził się. Na najbliższej sesji radni zagłosują za przelaniem pieniędzy na konto klubu.

Kiedy GKS Katowice zmienił statut i przestał być spółką nastawioną na zysk (którego nigdy by nie osiągnął) i zaczął brać udział w “konkursach” na dotacje na sport zawodowy, spółka resztę potrzebnych pieniędzy miała zdobyć sama. Celowo piszemy konkurs w cudzysłowie, bo z góry było ustalone, że klub dostanie 2,5 mln zł. Niestety, zarząd odpowiedniej kwoty nie zdobył. Stąd kolejny raz prosi o pieniądze z budżetu miasta i kolejny raz je dostanie. Miasto obejmie kolejne udziały w spółce. Ta forma sztucznego pompowania pieniędzy w klub miała się już skończyć wraz z dopuszczeniem GKS-u do podziału pieniędzy na sport zawodowy, ale jak widać, sytuacja się zmieniła.


Tagi:

Komentarze

  1. Elo 25 listopada, 2016 at 1:30 pm - Reply

    Szpital na Murckach bankrutuje a tu takie marnotrawstwo kasy. Krupa abdykuj czym prędzej, bo to miasto pójdzie z dymem przez twoje kiepskie rządy!

Dodaj komentarz

*
*