Reklama

Gdzie można wdrożyć rozwiązania Business Intelligence?

Nowoczesne systemy informatyczne dają praktycznie nieograniczone możliwości. Szczególnie wpłynęły na oblicze współczesnego biznesu. Szybki rozwój rynku sprawia, że ich implementacja jest możliwa nie tylko w największych i najbardziej majętnych podmiotach. Ich olbrzymi potencjał można wykorzystać również w mniejszych firmach. Do jednych z takich narzędzi należą systemy Business Intelligence.

Co to jest Business Intelligence?

Jeszcze do niedawna zbieranie i analiza informacji należały do jednych z najtrudniejszych zadań stojących przed każdym przedsiębiorcą. Wiązały się nie tylko z koniecznością straty olbrzymich nakładów pracy, środków i czasu, ale również były obarczone ryzykiem popełnienia błędu. Sytuacja uległa diametralnej zmianie dzięki systemom Business Intelligence. Ich rolą jest zbieranie informacji z wielu urządzeń oraz poddawanie ich błyskawicznej obróbce. – Rozwiązania BI znakomicie sprawdzają się w każdym środowisku, dając kadrze zarządzającej możliwość podejmowania prawidłowych decyzji – mówi Piotr Bargieł, ekspert firmy Kotrak, zajmującej się m.in. wdrażaniem rozwiązań Business Intelligence oraz systemów ERP.

Zasada działania rozwiązań BI

Niemal wszystkie otaczające nas urządzenia i oprogramowanie akumulują olbrzymie pokłady informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do udoskonalenia zarządzania biznesem. Niestety, w większości przypadków pozostają niedostępne lub nieczytelne dla użytkowników. Konieczność przeprowadzania analiz kosztuje nas natomiast wiele czasu i pieniędzy. Systemy Business Intelligence opierają się na tzw. hurtowniach danych, które zbierają te trudno dostępne informacje. Jednocześnie poddają je również obróbce, dzięki której generowanie wiarygodnych raportów jest nie tylko szybkie, ale również bardzo łatwe.

Co dają rozwiązania Business Intelligence?

Chociaż wydaje się, że ta niezwykle wydajna technologia jest głosem przyszłości, w rzeczywistości już teraz rozwiązania BI otaczają nas niemal ze wszystkich stron. Wykorzystują je nie tylko olbrzymie korporacje i firmy produkcyjne, ale również zdecydowanie mniejsze przedsiębiorstwa, którym zależy na sprawnym zarządzaniu. – Podobnie jeszcze do niedawna myślano o systemach ERP, które odpowiadają za zintegrowane planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Dziś coraz częściej są standardem, bez którego odniesienie sukcesu w wielu branżach jest praktycznie niemożliwe – przekonuje Piotr Bargieł.

Dwie strony

Systemy Business Intelligence bazują na dwóch płaszczyznach działania. Z jednej strony zajmują się pozyskiwaniem i akumulowaniem danych, z drugiej – przetwarzaniem ich i prezentowaniem w taki sposób, aby jak najlepiej przełożyć się na podejmowanie odpowiednich decyzji. Korzystanie z właściwie skonfigurowanych narzędzi nie jest wbrew pozorom skomplikowane. Wręcz przeciwnie – odpowiednie rozwiązanie BI umożliwi dostęp do najważniejszych informacji z praktycznie każdego miejsca na ziemi. Wieloplatformowe oprogramowanie daje nieograniczone możliwości, które umożliwią szybki rozwój biznesu.

Dostęp do przyszłości

Rozwiązania Business Intelligence są jednym z filarów czwartej rewolucji przemysłowej, jak określa się opierające się na technologiach cyfrowych przeobrażenia w światowej gospodarce. Najlepsze efekty daje połączenie ich z innymi narzędziami, ułatwiającymi zarządzanie wszystkimi posiadanymi zasobami, takimi jak systemy ERP. Co ważne -implementowanie rozwiązań BI nie musi być trudne ani czasochłonne. Właściwy dostawca pomoże wybrać odpowiedni produkt oraz okaże wsparcie potrzebne nie tylko w procesie wdrażania, ale również po nim. Zadba także o aktualizację systemu, dzięki czemu zawsze będzie zgodny z najnowszymi standardami.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*