Reklama

Futsal Ekstraklasa województwem śląskim stoi!

Zdjęcie: shutterstock.

Redakcja
Gdyby nie drużyny z Górnego Śląska i Bielska-Białej, to historia futsalu w Polsce byłaby o wiele, wiele uboższa. Pokazują to poszczególne sezony, ale i tabela wszech czasów.

Piłka nożna halowa, potocznie nazywana futsalem, jest młodszą siostrą tradycyjnej piłki nożnej. W Polsce nigdy nie przebiła się w rankingach popularności, ale ma stałą pozycję i grupę fanów. Reprezentacja Polski w futsalu jest europejskim średniakiem, a ligowe drużyny wstydu nie przynoszą.

Jedyny takie region w Polsce

Historię klasycznych rozgrywek piłki nożnej w wykonaniu ligowym i reprezentacyjnym w przeszłości budowali przede wszystkim zawodnicy śląskich klubów. Podobnie jest obecnie z Futsal Ekstraklasą. Gdyby policzyć wszystkie zespoły, które zagrały choć jeden sezon w elicie, a geograficznie i administracyjnie reprezentowały województwo śląskie, to spośród 65 klubów znaleźlibyśmy aż 24 takie drużyny. Czyli 37% wszystkich klubów futsalowych w historii. Nieźle, prawda? To jeszcze nic, bo na szczycie tabeli wszech czasów Futsal Ekstraklasy plasują się właśnie dwaj przedstawiciele województwa śląskiego. Rekord Bielsko-Biała rozegrał 23 sezony, Clearex Chorzów 22, a są to dwa najbardziej utytułowane kluby futsalowe w Polsce.

Skupili się na młodzieży

Ważną częścią historii Futsal Ekstraklasy stanowiła drużyna Gwiazdy Ruda Śląska. Zespół ten zajmuje dwudzieste miejsce w tabeli wszech czasów. Na to osiągnięcie złożyło się dziewięć sezonów rozegranych na najwyższym szczeblu futsalowym w Polsce. W tym okresie Gwiazda rozegrała 205 meczów i zdobyła 165 punktów. Kłopoty finansowe sprawiły, że Ruda Śląska zniknęła z ekstraklasowej mapy, ale mimo trudności klub wciąż posiada drużynę seniorską i drużyny młodzieżowo-juniorskie. Skoncentrowanie się na szkoleniu młodych adeptów tej dyscypliny sportu jest bardzo dobrą drogą.

Futsal Ekstraklasę można oglądać i typować

Finanse i organizacja zawsze były wyzwaniem i trudnym tematem nawet w Futsal Ekstraklasie. Dlatego każdy krok ku stabilizacji, profesjonalizmowi ligi jest bardzo cenny. Od 2018 roku ważnym partnerem Futsal Ekstraklasy jest bukmacher STS. Firma ta oferuje nie tylko bogatą ofertę zakładów, ale i ciekawe promocje bukmacherskie. Kibice mają w czym wybierać, również jeśli chodzi o Futsal. Zanim jednak ktoś zacznie regularnie typować, koniecznie musi zapoznać się z poradami jak obstawiać mecze. Dzięki temu szanse na skuteczne typowania, może i śląskich drużyn, znacząco wzrosną. Obecny sezon zmierza ku końcowi, ale kolejne rozgrywki zapowiadają się równie interesująco.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*