Reklama

Fani esportu jak kibole piłkarscy. Wulgarne przyśpiewki i eskorta policji [ZDJĘCIA]

Ł. K.
Tłum młodzieży zebrał się obok urzędu miasta i przeszedł przez centrum Katowic. Kibicom, którzy wykrzykiwali wulgaryzmy i śpiewali pieśni religijne, towarzyszyła policja. Powód zgromadzenia to zamknięta dla publiczności impreza Intel Extreme Masters.

Od kilkudziesięciu do stu osób przeszło przez centrum Katowic. Chwilę przed godziną 13.00 duża grupa zebrała się przed katowickim urzędem miasta. Następnie młodzież zaczęła się kierować w stronę Spodka. Grupa przeszła przez al. Korfantego i zatrzymała się przy Pomniku Powstańców Śląskich. Uczestnicy powtarzali wulgarne przyśpiewki po koledze, który krzyczał przez megafon. Śpiewali też pieśni religijne. W pewnym momencie pochód zatrzymał się, a jeden z uczestników ostrzegł resztę, żeby osoby niepełnoletnie nie piły alkoholu, bo zbiera się coraz więcej policji. Za grupą młodzieży jechały trzy radiowozy, są też patrole piesze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak doszło do podjęcia decyzji o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters

Powodem zgromadzeń przed Spodkiem i w centrum miasta jest decyzja wojewody. W czwartek wieczorem zdecydował on o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters. Zgodnie z szacunkami organizatora, w imprezie miało wziąć 170 tys. osób. Samo wydarzenie już się zaczęło i potrwa do niedzieli, 1 marca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*