Reklama

Fałszywe alarmy bombowe w Katowicach. Sprawca ukrywał się w szafie za ubraniami

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Policja zatrzymała mieszkańca Katowic, który był poszukiwany od kilku miesięcy. To mężczyzna skazany za wywoływanie fałszywych alarmów bombowych.

Mieszkaniec Katowic ukrywał się przed policją, po tym jak został prawomocnie skazany za wywoływanie fałszywych alarmów bombowych. Mężczyzna informował, że w państwowych instytucjach podłożony jest materiał wybuchowy. Służby musiały reagować na wszystkie zgłoszenia, choć okazywało się, że nie ma żadnego zagrożenia.

Gdy w końcu zapadł prawomocny wyrok skazujący, 36-latek, który odpowiadał za przestępstwo z wolnej stopy, miał stawić się w więzieniu w celu odbycia kary. Mimo kolejnych sądowych wezwań, skazany unikał kary. Dlatego w listopadzie 2022 Sąd Rejonowy Katowice Wschód wystawił za mężczyzną list gończy. Poszukiwaniami zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy i po kilku miesiącach udało się zatrzymać mężczyznę w mieszkaniu jego matki. Ukrywał się w szafie za ubraniami. Zgodnie z wyrokiem sądu, najbliższe 1,5 roku spędzi on teraz w więzieniu.


Tagi:

Komentarze

  1. leszek 11 lutego, 2023 at 10:33 am - Reply

    gazety sa nasycone hejtem i artykulami o podobnym charakterze redaktorzy poszukujacy skandali chetnie zamieszczaja tego typu artykulz wybrykami huliganow nadajac im range ciezkich przestepstw ..jesli przez dlugi czas redaguje sie w podobnym tonie gatety staja sie malo wiarygodne …

Dodaj komentarz

*
*