Reklama

Fałszowali recepty i sprzedawali morfinę. Policja zatrzymała grupę oszustów

Redakcja
Policjanci zatrzymali kilka osób, które odpowiedzą za fałszowanie recept, sprzedaż morfiny oraz pranie brudnych pieniędzy. Sprawcy realizowali recepty m.in. w Katowicach.

Śledztwo w sprawie fałszywych recept policja rozpoczęła już w zeszłym roku. Do komendy policji w Jastrzębiu-Zdroju zgłosiła się przedstawicielka jednej z miejskich aptek. Jej podejrzenia wzbudził mężczyzna, który próbował zrealizować receptę na tabletki zawierające morfinę. Po jakimś czasie w tej samej aptece pojawił się ponownie podejrzany mężczyzna, który znów chciał zrealizować receptę na morfinę. Farmaceutka postanowiła powiadomić policję o próbie kolejnego oszustwa. Kryminalni, którzy natychmiast pojechali na miejsce, zatrzymali podejrzanego.

Śledczy ustalili, że zatrzymany realizował podrobione recepty w wielu aptekach. Policjanci na terenie całej Polski zatrzymali w sumie 6 osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków odurzających, „prali brudne pieniądze” oraz fałszowali i sprzedawali podrobione recepty. Było to ich stałe źródło dochodu. Jeden z zatrzymanych to 26-latek, mieszkaniec Wrocławia, który pomógł w stworzeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod recepty, podmiot wystawiający receptę, dane pacjenta oraz dowolny lek. 24-latek oraz dwóch mężczyzn w wieku 26 lat realizowali recepty w różnych aptekach na terenie całego kraju, między innymi we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim. 24-latek to recydywista, który od lutego 2021 roku na terenie Wrocławia i innych miast sprzedał ponad 50 podrobionych recept. Został już tymczasowo aresztowany.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków narkotycznych, sprzedaż morfiny oraz innych narkotyków, a także fałszowanie recept. 24-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego usłyszała zarzut prania pieniędzy, a 26-letnia mieszkanka Katowic posiadania środków odurzających. Łącznie przedstawiono ponad 30 zarzutów.


Tagi:

Komentarze

  1. Rr 9 czerwca, 2022 at 5:50 pm - Reply

    Banda nieudaczników z młyńskiej sobie podwyżki przyznali a ciężko pracującym ludzia nie chcą dać podwyżki !!! Masakra miasto betonu upada !!! Na off i Tauron setki tysięcy złotych miasto daję!!! A ludzia nie dają zarobić !!!!!

Dodaj komentarz

*
*