Reklama

Esportowa impreza ponownie w Katowicach. Rusza sprzedaż biletów na Intel Extreme Masters

fot. Radosław Kaźmierczak.

Redakcja
Intel Extreme Masters po raz kolejny w Katowicach. Wielki esportowy turniej odbędzie się za kilka miesięcy, ale już dzisiaj można kupować bilety na to wydarzenie. Pula nagród to 1,5 mln dolarów.

Mistrzostwa Świata w StarCraft II oraz dwa najbardziej prestiżowe turnieje ESL w Counter-Strike: Global Offensive to najważniejsze punkty programu imprezy Intel Extreme Masters. Po raz kolejny odbędą się one w Katowicach. Za kilka miesięcy ponownie do Spodka i MCK przyjadą fani esportu z całego świata. Faza playoff turnieju CS:GO zostanie rozegrana na żywo w Spodku, a ostatnie dni zmagań w mistrzostwach świata w StarCraft® II odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

Następna odsłona IEM odbędzie się w dniach 31 stycznia – 12 lutego 2023 roku. To będzie już 11. edycja imprezy. Drużyny zmierzą się w walce o łączną pulę nagród 1 000 000 dolarów i szansę wpisania się w historię esportu. Poniżej harmonogram rozgrywek:

  •  31.01-01.02.2023: Faza Play-in rozegrana zostanie w środowisku studyjnym. Weźmie w niej udział 16 zespołów, w tym zwycięzca aktualnie trwającego, 25. Sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Najlepsze 8 drużyn awansuje do następnego etapu turnieju;
  • 2-5.02.2023: 8 drużyn, które awansują z fazy Play-in dołączy do kolejnych 8 już zakwalifikowanych. 6 najlepszych ekip przejdzie do fazy finałowej;
  • 10-12.02.2023:  w tych dniach Spodek otworzy swoje drzwi na tysiące fanów gotowych kibicować 6 zespołom, które zmierzą się w ostatecznej walce o upragniony tytuł mistrzowski;

Ponadto, podczas IEM Katowice 2023 rozegrane zostaną też zawody mistrzostw świata w StarCraft® II, gdzie 36 najlepszych zawodników z całego świata powalczy o tytuł Mistrza Świata. Zawody rozpoczną się w drugim tygodniu lutego, a przewidziana pula nagród to 500 000 dolarów. Finały odbędą na scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 10-12 lutego 2023. Poza tym w przyszłym roku IEM Expo powróci do MCK. Dla odwiedzających pasjonatów esportu przez pełne 3 dni dostępne będzie ponad 8000 m kw. przestrzeni targowej wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, rywalizacją i licznymi, innymi atrakcjami.

Sprzedaż biletów na IEM Katowice 2023 rusza dzisiaj, 22 września, o godzinie 15.00. Ceny zaczynają się od 95 zł i kończą na 830 zł. Bilety są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*