Reklama

„Elka” ma 55 lat. Przez kilka dni przejazd będzie kosztował kilka złotych

Redakcja
Urodziny „Elki”. Park Śląski przygotował promocję z okazji 55. rocznicy uruchomienia kolejki. Przez kilka dni będzie można się nią przejechać taniej.

„Elka” została uroczyście otwarta 7 września 1967 przez Edwarda Gierka. W momencie uruchomienia była to najdłuższa nizinna kolej linowa w Europie. Miała 6 kilometrów, a cała trasa miała kształt trójkąta łączącego Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko i Planetarium. Największą atrakcją, którą wspomina wiele osób, był przejazd kolejką nad śląskim zoo. W takim kształcie działała przez prawie 40 lat. Teraz kolejka w Parku Śląskim to jedna „nitka” otwarta we wrześniu 2013 roku. To 2,2 km przejażdżki gondolką lub krzesełkiem. W planach jest odtworzenie historycznej trasy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Są problemy z rozbudową „Elki”. Albo chętnych brak, albo za droga oferta

Teraz, z okazji rocznicy uruchomienia „Elki”, przygotowano specjalną ofertę. W tym roku kultowa atrakcja Parku Śląskiego obchodzi 55. urodziny. Dlatego od dzisiaj przez kilka dni będzie można skorzystać z niej taniej. Przez 5 dni będzie obowiązywała promocja pod nazwą 5 za 5. Bilet dla dorosłych na przejazd w obie strony obecnie kosztuje 25 zł. Od 5 do 9 września będzie kosztował 10 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Marika 5 września, 2022 at 9:37 pm - Reply

    Musztarda po obiedzie.!!! Wakacje minęły…..Elka to atrakcja nie na kążdą kieszeń, myślę, że obrotem a nie marżą więcej można by zarobić.

Dodaj komentarz

*
*