Reklama

Dzisiaj wybieramy prezydenta Polski

Redakcja
O godz. 7 zostały otwarte lokale wyborcze i rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. O urząd walczą obecny prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami, również 12 lipca obwodowe komisje wyborcze będą otwarte od godz. 7 do godz. 21, jeśli oczywiście nie wydarzy się nic nadzwyczajnego i pracy którejś z nich nie trzeba będzie przedłużyć. Jako że cały czas obowiązuje stan epidemii, w lokalach wyborczych stosowane są nadzwyczajne środki ostrożności. Członkowie komisji mają przyłbice albo maseczki, a przy wejściu do lokali stoją płyny do dezynfekcji. Również głosujący powinni mieć zasłonięte nos i twarz. Dobrze też wziąć ze sobą długopis.

Głosuje się poprzez postawienie krzyżyka w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. W związku z tym, że jest ich tylko dwóch, wyniki powinny być znane już w nocy. Wcześniej, bo zaraz po zamknięciu lokali wyborczych, zaprezentowane zostaną wyniki sondażu tzw. exit pool, czyli badania ankietowego przeprowadzonego wśród osób wychodzących z lokali wyborczych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*