Reklama

Dzisiaj w Muzeum Śląskim spotkanie w sprawie osiedla obok strefy kultury

Ł. K.
Dyrektor Muzeum Śląskiego organizuje spotkanie w związku z inwestycją w sąsiedztwie strefy kultury. Budowa osiedla ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestycja TDJ Estate ma dużo przeciwników. Dzisiaj odbędzie się dyskusja na jej temat.

O osiedlu, które ma powstać przy strefie kultury, zrobiło się głośno za sprawą dyrektor Muzeum Śląskiego. Z inicjatywy Alicji Knast odbyła się debata publiczna, w której wziął udział m.in. autor koncepcji nowej inwestycji mieszkaniowej, Przemo Łukasik z Medusagroup. Teraz dyrektor muzeum ponownie podejmuje temat inwestycji, która jej zdaniem burzy ład postindustrialnej przestrzeni zabytkowych budynków kopalni.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Inwestorzy płacą duże pieniądze za ziemię i muszą budować wyżej”

W trakcie spotkania w Muzeum Śląskim Alicja Knast zaprezentuje wpływ planowanego osiedla na otaczającą przestrzeń i krajobraz. Omówione zostaną również możliwości działań na rzecz stworzenia koncepcji rozwoju architektonicznego Bogucic. Na spotkanie może przyjść każdy. Aby wziąć w nim udział, należy potwierdzić swoją obecność pod adresem [email protected] lub pod numerem telefonu 32/213-08-82. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim (sala A, poziom -3). Więcej TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prezydent o osiedlu przy Muzeum Śląskim: to kontynuacja zabudowań strefy kultury


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*