Reklama

Dzisiaj rolkowy przejazd ulicami Katowic. Będą utrudnienia

Łukasz Kądziołka
Pierwszy w tym sezonie Nightskating odbędzie się dzisiaj w Katowicach. Uczestnicy pokonają na rolkach kilkanaście kilometrów. W trakcie imprezy będą występowały utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj w mieście odbędzie się Nightskating. Wydarzenie było już planowane w maju i kwietniu, ale m.in. z powodu pogody nie udało się go zorganizować. Teraz miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli w końcu otworzyć sezon wspólnym przejazdem. Trasa będzie prowadziła z centrum Katowic na Dolinę Trzech Stawów i z powrotem. Łącznie uczestnicy przejadą 16 km. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00 przy Pomniku Powstańców Śląskich. Następnie rolkarze pojadą przez rondo im. gen. J. Ziętka i ulicami: Chorzowską, Stęślickiego, Misjonarzy Oblatów, Katowicką, Leopolda, Bohaterów Monte Cassino, 1 Maja, Damrota, Powstańców, Francuską, Trzech Stawów, Lotnisko, Pułaskiego oraz Graniczną. W Dolinie Trzech Stawów będzie 20-minutowa przerwa. Powrót do miejsca startu to przejazd ulicami: Graniczną, Krasińskiego, Wojewódzką, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki i aleją Korfantego.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizatorzy zalecają ubranie kasków i ochraniaczy. Uczestnicy powinni umieć sprawnie poruszać się na rolkach. Przejazd będzie zabezpieczała policja. Na trasie Nightskatingu mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu. Regulamin i szczegóły są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*